2023. gada 21. maijs Maskava, Krievija.
2023. gada 21. maijs Maskava, Krievija.
Foto. Scanpix/EPA/MAXIM SHIPENKOV

Astronomija 52

Neskatoties uz to, ka astronomiju sāka pētīt jau Pētera I laikā, Jurija Gagarina lidojums kosmosā PSRS laikmetā kļuva par nozīmīgu notikumu visai valstij.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Šīs nepatiesības ir mākslinieces ilgā alkoholisma sekas” – Rēzijas Kalniņas vīrs Ainārs Rubiķis atbild uz runām par krīzi laulībā
Kokteilis
Dvīņi – apelsīns, Vēzis – persiks. Noskaidro, kurš auglis tu esi pēc savas zodiaka zīmes 9
Globāla panika un diktatoru varas beigas: eksperti nosauc 15 “melnos gulbjus” jeb notikumus, kas 2025. gadā var apgriezt dzīvi kājām gaisā
Lasīt citas ziņas

Savu ieguldījumu deva arī Amerikas un Padomju Savienības kosmosa sacīkstes, tāpēc katrs skolēns pētīja astronomijas lomu zinātnes attīstībā, kosmosā izmantoto tehnoloģiju nianses, kā arī debess objektu veidus un Saules sistēmas uzbūvi.

Astronomija kā skolas priekšmets saglabājās arī pēc PSRS sabrukuma, taču programma biežāk sastāvēja no teorētiskām, nevis praktiskām zināšanām. Padomju Savienībā bērni varēja praktiski pārbaudīt saņemto informāciju – kopš 90. gadu sākuma šādu iespēju kļuva arvien mazāk. Astronomija tagad visbiežāk netiek apgūta kā atsevišķs priekšmets, bet ir daļa no skolas fizikas vai ģeogrāfijas kursa.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.