Marksisma-Ļeņinisma pamati / Darba mācība 52
Šis priekšmets iepazīstināja skolēnus ar komunistisko ideoloģiju, tostarp Kārļa Marksa, Frīdriha Engelsa un Vladimira Ļeņina mācībām. Tās mērķis: formēt ideoloģiski uzticamus pilsoņus un stiprināt ticību komunisma ideāliem. Ideoloģijas priekšmeti mūsdienās skolās vairs nepastāv.
Padomju bērniem mācīja arī konstitūciju, pilsoņu tiesības un pienākumus, kā arī sociālistiskās sabiedrības uzbūvi. Mūsdienās šo priekšmetu daļēji aizstāj sociālās zinības un pilsoniskā audzināšana, kur uzsvars ir uz demokrātiju, cilvēktiesībām un tiesiskumu. Šī priekšmeta mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar komunistiskās partijas programmām, mērķiem un tās lomu sabiedrības attīstībā. To bieži iekļāva klases audzināšanas stundās.
Klases stundas tagad vērstas uz skolēnu individuālu attīstību un sabiedriskajām prasmēm, nevis ideoloģisko audzināšanu, bet tolaik bija arī kopējā Darba mācība ar ideoloģisku ievirzi – papildus praktiskām prasmēm kā putnu būrīšu gatavošana un šūšana, darba mācība bieži vien ietvēra arī ideoloģisku saturu, piemēram, Padomju darba ētikas principus un kā kopā visiem sasniegt panākumus, piemēram, rūpniecībā. Mūsdienās darbmācība vairs neeksistē, tā vietā ir tehnoloģijas un dizains, kas eksistē kā praktiskās mācības, bet bez ideoloģiska satura.