Mūrniece kā dadzis acī 51
Arvien biežāk izskan pieņēmumi, ka pēc budžeta pieņemšanas tiks mainīta valdība. Turklāt jaunās koalīcijas veidošanas “tirgū” neapšaubāmi tiks ierauts arī Saeimas priekšsēdētāja amats. Parlamenta vadītājas Ināras Mūrnieces izredzes saglabāt amatu var būt apšaubāmas, jo viņas asā valoda un nacionālā nostāja ne vienam vien parlamentā ir kā dadzis acīs.
Politisko konkurentu kurnēšana no jauna uzbangojusi pēc Saeimas priekšsēdētājas 18. novembra runas, bet neapmierinātība briedusi jau ilgu laiku. Novembra sākumā Saeimā pat sarīkota prezidija un frakciju vadītāju neoficiāla tikšanās ar I. Mūrnieci, lai pārrunātu sadarbību. Šī saruna organizēta paslepus no preses. Tomēr no neoficiālas informācijas “LA” tapis zināms, ka iecerētā izrunāšanās esot noritējusi ne pārāk draudzīgā atmosfērā. Sākotnēji vairākumam frakciju bija tīri tehniski un konkrēti jautājumi par sadarbību. Piemēram, “No sirds Latvijai” līdere Inguna Sudraba izteica vēlmi tikšanās reizēm ar diplomātiem izmantot Saeimas reprezentatīvās telpas, kā arī interesējās par Saeimas preses dienesta darbu. Savukārt “Saskaņa” pārmeta, ka Saeimas priekšsēdētāja, vadot parlamenta sēdes, pret opozīcijas pārstāvjiem izturoties nevērīgāk. Taču šīs konkrētās lietas esot noslīkušas emocionālu un indīgu pārmetumu gūzmā, kas nākuši no “Vienotības” līderes Solvitas Āboltiņas un Latvijas Reģionu apvienības (LRA) frakcijas vadītāja Daiņa Liepiņa.
“Tur pat nebija kādi konkrēti jautājumi, jo tos varētu atspēkot. Vienkārši tika bērti apvainojumi, pat tādi, ka viņa nemākot vadīt Saeimas sēdes un tamlīdzīgi. Faktiski tas bija psiholoģisks terors no Āboltiņas un Liepiņa tandēma puses. Viņiem nav nekādu juridisku vai politisku sviru, ar ko ietekmēt priekšsēdētājas nostāju, uzskatus un darba stilu, tādēļ mēģina viņu pazemot un ietekmēt psiholoģiski, lai izsistu no sliedēm, piespiestu kļūdīties,” atzina kāds par tikšanās norisi informēts avots. To daļēji apstiprināja arī ZZS frakcijas līderis Augusts Brigmanis. Viņš gan atteicās precizēt, par kādiem jautājumiem esot runāts, bet atmosfēra esot bijusi ļoti nokaitēta. “Nepatīkami bija to visu klausīties, tādēļ aizgāju prom pirms tikšanās beigām. Es varbūt esmu vecmodīgs, bet uzskatu, ka pašu ievēlētas valsts amatpersonas ir jāciena un arī domstarpības var atrisināt, atturoties no personīgiem apvainojumiem un nezaudējot cieņu pret sevi un oponentu,” teica Brigmanis. Viņam personīgi neesot nopietnu iebildumu pret priekšsēdētājas darba stilu, bet sīkās uzskatu atšķirības līdz šim esot izdevies atrisināt, mierīgi tās izrunājot.