“Mums ir instruments, kas var palīdzēt vākt informāciju. Un neļaut to izmantot…” profesors komentē MI izmantošanu politiskajā aģitācijā 16
“Mums ir instruments, kas var palīdzēt vākt informāciju. Un neļaut to izmantot… Tas ne pie kā nenovedīs. Cilvēki tāpat izmantos,” TV24 raidījumā “Preses klubs” mākslīgā intelekta izmantošanu politiskajā aģitācijā komentē LU Eksperimentālās fizikas katedras vadītājs Mārcis Auziņš.
Runājot par šo jautājumu, Auziņš salīdzina to ar Valsts prezidentu runām: “Vai mēs pieprasām Valsts prezidentiem teikt, ka šo runu man uzrakstīja padomnieki?”
Mūsdienās politiskās kampaņas tiek rīkotas ar sabiedrisko attiecību aģentūru palīdzību. Auziņš arī šeit jautā: “Vai vienmēr jāraksta, ka šī publisko attiecību kompānija sagatavoja šo logo manai kampaņai?”
“Patiesībā pēdējā laikā kopš ir dažādi ChatGPT, mēs vēl vairāk pievēršam tam uzmanību, bet patiesībā jau gadus 10 atpakaļ ir runas vai šādas melnās kampaņas, ko realizē gan ar cilvēkiem, gan ar tehnoloģiskiem līdzekļiem, kas replicē dažādus tekstus tādām vai citādām izmaiņām, tas vienmēr ir bijis.”
Auziņš spriež, ka šādas lietas būtu jāizskauž, tomēr cerēt uz to, ka kāds atzīsies, ka tiek organizēta kampaņa pret konkurentu, ir maz ticams.
“Tas, ka tas ir neētiski un tā tālāk… Bet tas notiek. Un droši vien, ka nākotnē notiks tā pat. Man liekas, ka šeit ir divas dažādas lietas: pozitīvas ziņas nešanā ir dažādi rīki, kur mēs atrodam palīgus, padomniekus, publisko attiecību kompānijas, un vienmēr teikt, ka šo prezidenta runu rakstīja tāds un tāds padomnieks, manuprāt, būtu muļķīgi,” tomēr Auziņš arī atzīst, ka šī ir samērā sarežģīta tēma.