Muguras balsts grūtniecības laikā 0
“Manas radinieces meita ir 6. vai 7. grūtniecības mēnesī, dzīvo laukos. Vai viņai ir jālieto kādi palīglīdzekļi, lai grūtniecības laikā nepasliktinātos viņas diagnoze – mugurkaula krūšu un jostas daļas kifoskolioze II? Viņai problēmas ar muguru bija jau bērnībā, pat mācījās speciālā skolā, kur klasē bija gultas, bija obligāta peldēšana un speciāla vingrošana. Kas viņai jāievēro dzemdību laikā un pēc tam, lai neciestu mazulis un arī pašas mugura? Pēc tam jau viņai gribēsies bērniņu ne tikai turēt rokās, bet arī nēsāt to uz rokām! ” Irīna J. Rīgā
Kifoskolioze ir stipri izteikta mugurkaulāja deformācija ar pastiprinātu izliekumu krūšu daļā uz aizmuguri un S veidā uz sāniem. Grūtniecība šo problēmu saasina, radot sāpes.
Medicīnas sabiedrības “ARS” vertebrologs Edmunds Kārkliņš iesaka apmeklēt vertebrologu atkarībā no dzīvesvietas. Šādi speciālisti ir Rēzeknes, Liepājas, Vidzemes slimnīcā Valmierā un, protams, Rīgā. Šie mugurkaulāja ķirurgi ir specializējušies sāpju problēmu risināšanai arī bez operatīvas iejaukšanās.
Vēlāk ar rehabiliotologu un fiziotrapeitu var pārrunāt ārstnieciskās vingrošanas piemērotību un iespēju lietot dažādus palīglīdzekļus, kas neļauj, piemēram, sēdēt sakumpušam utt. Pieaugušam cilvēkam ir ļoti grūti izmainīt mugurkaula skriemeļu stāvokli, bet piemērotas fiziskas aktivitātes dažkārt stāvokli uzlabo.
Kifoskoliozes gadījumā E. Kārkliņš kā piemērotāko dzemdību veidu iesaka ķeizargriezienu.