Svarīgi 1
Var būt situācijas, kad ļoti gribas uzvilkt dūmu. Tam jābūt gatavam, tāpēc vietās, kur agrāk atradās cigaretes, vēlams nolikt sūkājamās konfektes vai parasto košļājamo gumiju.
Jācenšas izvairīties no situācijām, kas saistītas ar smēķēšanu. Visbiežāk tā ir alkohola lietošana.
Būtu labi atzīmēt kalendārā katru no smēķa brīvo dienu un par to sevi uzslavēt.
Pusgads bez cigaretes ir minimālais laiks, pēc kura var ticēt, ka tiešām ir atmests. Taču atmiņas par cigaretēm nezūd. Nikotīna atkarība par sevi var atgādināt arī tad, kad atmešanas simptomi jau beigušies.
Jāņem vērā, ka var pieaugt svars. Cilvēki, kas atmetuši smēķēt, zina, ka pirmajās divās nedēļās tas var palielināties par 1–2 kilogramiem, nākamajos mēnešos – vēl par diviem trim. Tāpēc svarīgi apzināties veselīga ēdiena nozīmi. Nevajag pieļaut, ka cigaretes vietā roka stiepjas pēc kūciņas vai šokolādes. Uzturā lielākoties jāizvēlas augļi un dārzeņi. Tāpat ikdienā vairāk laika jāvelta fiziskajām aktivitātēm, jo arī tas palīdz koriģēt vielmaiņu.
Ja dzīvē ir pārdzīvojumi un stresa situācijas, kad tā vien gribas ķerties pie agrākā paraduma, labāk vērsties pie ģimenes ārsta un lūgt īslaicīgai terapijai izrakstīt nomierinošus medikamentus – tas katrā ziņā būs labāk, nekā atgriezties pie dūma.
Pēc smēķēšanas atmešanas arī vienas cigaretes dūms var atmest atpakaļ atkarības bezdibenī. Tāpēc, ja nolemts atmest, – vairs nevienu cigareti!
Ja kādu iemeslu dēļ smēķēšana tomēr atsākta, nav jānolaiž rokas, bet viss jāmēģina no jauna, vaicājot padomu ārstam. Pierādīts, ka ļoti daudzi smēķētāji pateikt ardievas dūmu vilkšanai spēj otrajā vai trešajā piegājienā. Galvenais ir zināt, ka dzīve bez cigaretēm ir iespējama!