Publicitātes foto

Modernas virtuves pazīmes 0

Virtuve ir tā telpa, bez kuras nevar iztikt ne vientuļš vecpuisis, ne jauns pāris, ne kupla ģimene. Tomēr katram tā vajadzīga nedaudz citāda. Svarīgi zināt mūsdienīgas virtuves pazīmes, lai, izvēloties un iekārtojot savu virtuvi, tā vienlaikus izdotos gan ērta, gan moderna. Bet vispirms svarīgi noskaidrot, kāda veida (nelielām uzkodām, retām maltītēm, ikdienas ēdienreizēm vai aktīvai saimniekošanai) un cik liela virtuve nepieciešama.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

1. Moduļu princips. Iekārtu iespējams komplektēt no moduļiem, kas sastāv gan no grīdas skapīšiem, gan no tādiem, ko stiprina pie sienas. Ja neizmanto augšējos moduļus, šādu iekārtu var lietot arī kā brīvi stāvošu mēbeli, atbrīvojot sienas plakni.

2. Iekārta bez augšas. Virtuves otrais stāvs tiek maksimāli atvieglots, iekārtas augšējo līmeni veidojot vizuāli maksimāli vieglu – ar nelieliem plauktiņiem, stiklotām vitrīnām vai vispār bez tā. Galvenais uzsvars tiek likts uz grīdas moduļu funkcionalitāti un ietilpību. Lai šie skapīši neizskatītos pārāk masīvi, tos novieto uz redzamām kājiņām, nereti arī izgaismojot ar diožu gaismekļiem. Tomēr šāds variants iespējams tikai tādos mājokļos, kuros ir pietiekami daudz brīvas telpas, lai nevajadzētu izmantot sienas plaknes.

CITI ŠOBRĪD LASA

3. Iebūvētas glabātavas. Ļoti populāri pašlaik ir augsti skapji ar vienlaidu fasādi no grīdas līdz griestiem, kuros ietilpināts viss virtuvei nepieciešamais. Līdz ar to iekārtā nav nepieciešami piekarami skapīši, kas sadrumstalo vizuālo iespaidu.

4. Iebūvētā tehnika. Ar šo principu saprotam gan tradicionālo iebūvēšanu zem vienas darba virsmas, gan virtuves tehnikas ierīču iebūvēšanu atsevišķos blokos, vienu virs otras zem kopējas fasādes, kas nosedz katras ierīces durtiņas. Līdz ar to vizuālais iespaids virtuvē ir krietni vien viengabalaināks, bet saimniekošana ērtāka un higiēniskāka – tehnika atrodas ergonomiski ērtākajā līmenī, turklāt starp ierīcēm neveidojas sīkas spraugas, kurās agrāk mēdza uzkrāties putekļi, ēdienu atliekas utt.

5. Paceļamie mehānismi un viegla atvēršana. Ja tiek izmantoti augšējie skapīši, to durtiņas retāk veido tradicionāli veramas, biežāk tās viegli izbīdāmas uz āru un paceļamas uz augšu vai arī paceļam­as un fiksējamas puspavērtā stāvoklī. Grīdas skapīši tiek aprīkoti ar pilnīgi izbīdāmām atvilktnēm vai kastēm, kas atveras un aizveras līgani un klusi, bez trokšņa. Šādi skapīši bieži iztiek arī bez rokturiem – tajos tiek izmantots push-up princips, kad, viegli uzspiežot uz skapīša fasādes, atvilktnes atveras pašas.

6. Noapaļotie moduļi un karuseļa mehānisms. Lai virtuves vizuālo tēlu labāk iekļautu kopējā telpas interjerā, pēdējos gados tiek piedāvāti dekoratīvi virtuves moduļi ar noapaļojumu. Virsmu apstrādes tehnoloģijas tagad pieļauj noapaļojumu dažādā leņķī, turklāt arī moduļa iekšējais pildījums ir ergonomiski piemērots noapaļotajai formai. Tradicionālais stūra plaukta mehānisms karuselis tiek aizstāts ar mūsdienīgākiem risinājumiem, kuros pagriezt un izbīdīt var katru plauktu atsevišķi, ne tikai visu karuseli kopā.

Reklāma
Reklāma

7. Gudrās sistēmas. Gan atsevišķi skapīši, gan iebūvētās glabātavas tiek aprīkotas ar dažāda veida glabāšanas sistēmām, kas būtiski atvieglo produktu un saimniecības priekšmetu izvietošanu un glabāšanu. Pieejami gan apjomīgi penāļi, gan moduļveida atvilktnes ar parocīgiem ieliktņiem, gan nodalījumi ar maziem un lieliem groziem.

8. Labs un daudzveidīgs apgaismojums. Funkcionāli tiek izgaismotas visas virtuves darba zonas, bet ēdamvieta tiek akcentēta ar kādu īpaši dekoratīvu gaismas ķermeni – lustru, nokarenu stāvlampu. Savukārt papildu noskaņas radīšanai plaši izmanto diožu lentes, tuneļus un krāsainās gaismas.

9. Modernais līdzās klasikai. Ražotāji tagad gandrīz visus elementus piedāvā integrēt arī klasiska dizaina virtuves iekārtās.

10. Augstu tehnoloģiju materiāli. Ļoti plaši tiek izmantots alumīnijs, nerūsošais tērauds, tonēts stikls, dažādi kompozītmateriāli, ko iespējams komplektēt ar fotodruku, laminēšanu, iegūstot ļoti dekoratīvas mēbeļu fasādes un joslas. Neskatoties uz augsto tehnoloģiju izmantošanu, aktuāla ir arī dabisko materiālu pseidoklātbūtne. Plēsts akmens, koka faktūra – tie ir tikai daži elementi, ko lieliski imitē lamināts, kas izturīgs pret mitrumu un temperatūras svārstībām. Joprojām aktuālas ir arī apdares ar nažfinieri.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.