“Gaiss-ūdens” siltumsūknis 1
Šobrīd savu uzvaras gājienu sācis “gaiss-ūdens” siltumsūknis. Īpaši jaunās un renovētās ēkās, kur dominē siltās grīdas, “gaiss-ūdens” siltumsūknis ir piemērotākā izvēle. Iekārtas ierīkošanai nav nepieciešami rakšanas darbi, to novieto uz zemes vai pie sienas. Siltumsūkni iespējams savietot ar dīzeļa apkuri, sašķidrinātās gāzes apkuri un jebkādu malkas katlu.
“Pēc ekonomijas rādītājiem siltumsūknis patērē tikpat, cik granulu katls un dabasgāze, bet ir ievērojami ekonomiskāks par dīzeli vai elektrisko apkuri,” atzīmē SIA “Mare verpete” eksperts Kristaps Vidzis. Bieži vien “gaiss-ūdens” siltumsūknis sanāk lētāk par gāzes ierīkošanu mājā, jo gāzei nepieciešams sarežģīts un dārgs pieslēgums. “Gaisa–ūdens” siltumsūkņa ierīkošana būs aptuveni par 500% lētāka nekā zemes siltumsūknim vai “ūdens-ūdens” siltumsūknim. “Gaiss–ūdens” tipa iekārtu mājas var ierīkot kā vienīgo apkures veidu vai arī kā papildu siltuma avotu, lai taupītu līdzekļus. Ar “gaiss–ūdens” siltumsūkni iespējams sagatavot mājai silto ūdeni. Ierīkojot siltumsūkni, cilvēks atvieglo sev dzīvi, atbrīvo sevi no ikdienas kurināšanas un samazina izmaksas par apkuri. Jāatceras, ka siltumsūkņiem ļoti svarīgs aspekts ir kvalitatīva montāža, ko vislabāk veic sertificēti darbinieki. Iekārtām tiek dota līdz 7 gadu garantija, un tas pierāda ka tehnika ir ļoti kvalitatīva un ražotājs nebaidās.”
Arī “gaiss-ūdens” siltumsūkņu segmentā ir vairāki ražotāji, un katram no tiem ir vairākas modeļu grupas. Izvēloties siltumsūkni, klientam jāņem vērā iekārtas nominālā jauda, jaudas kritums pret gaisa temperatūru un garantija. Tāpat amperāžai, klusuma līmenim un COP jābūt korekti aprēķinātiem mājoklī nepieciešamajai siltumjaudai. Baltijas reģionā klientu uzticību ieguvuši dažādi ražotāji, kā “Mitsubishi Electric”, “Toshiba”, “Panasonic” un “Daikin”, jo šo ražotāju siltumsūkņi tiek rūpnieciski radīti darbam mūsu klimatiskajos apstākļos.