”Mode uz haskijiem,” – nopērk skaistu acu dēļ, kad netiek galā, izmet uz ielas! 0
Mode uz mājdzīvniekiem – nopērk skaistu acu dēļ, bet, kad netiek galā, izmet uz ielas! Šādi stāsti nav retums, pat ja ir runa par šķirnes suņiem, piemēram, haskijiem, ar kuriem jāskrien ik dienu vismaz 5 kilometri, bet ne visi suņu īpašnieki tam ir gatavi.
Haskijs vārdā Vinters dzīvnieku patversmē Ulubele nonācis pirms 3 mēnešiem. Arī šo haskiju, kuram vēl nav vārda, oktobra sākumā atrada klaiņojošu pa Rīgas ielām. Pēc patversmes darbinieku stāstītā, viņam noteikti bijis saimnieks.
Šis suns ir ļoti draudzīgs, var redzēt, ka viņš ir pieradis pie cilvēkiem, bet nu ir atvests uz patversmi.
Viņš, tāpat kā vēl divi šīs šķirnes bēdu brāļi, ir jauni suņi – viņiem nav vairāk par 3 gadiem. Tātad netiku galā – atstāju uz ielas, pieļauj patversmē.
Pēc katrām kamanu suņu sacensībām Ilze Dombrovska taisa masāžu saviem sešiem haskijiem, kas tajās piedalās. Mājās viņu gaida vēl septiņi. Pirmais haskijs, sunene Vulfa, Ilzes dzīvē parādījies pirms 11 gadiem, toreiz informācijas internetā tikpat kā nebija un viņa patiešām nezināja, ka ik vakaru Ilzi sagaidīs piecus kilometru garais skrējiens. Arī mājoklis Vulfai nebija gluži piemērots.
Haskiju saimniece stāsta, ka pie viņas ir vērsušies vairāki šīs šķirnes īpašnieki, kuri ar viņiem netika galā – ja suns nedabū izskrieties, viņš paliek nesavaldāms un demolē mājokli.
Tikmēr biedrība Sniega suņi adoptē un rehabilitē tos suņus, no kuriem saimnieki atteikušies. Četru gada laikā adoptēti 14 haskiji un vairāki šīs šķirnes īpašnieki vēl gaida rindā, lai varētu savu suni atdot. Biedrībā šie bijušie saimnieku mīluļi nonāk bēdīgā emocionālā stāvoklī.
Tāpēc kinologi aicina – pirms pieņemt mājās konkrētu suņu šķirni, izlasīt rūpīgi par rakstura niansēm. Ja šobrīd nevēlami mājdzīvnieki nonāk patversmē, tad 90.gadu sākumā šādus suņus vienkārši midzināja.
Par laimi, pēdējā gada suņu modes tendence liecina, ka popularitāti iegūst mazi klēpju sunīši, ar kuriem nav jāskrien vairākas stundas pa mežu – piemēram, punduršpici un toiterjeri. Tas nozīmē, ka pēc gada vai diviem ir mazāka varbūtība viņus sastapt patversmē vai uz ielas.