Mobilais fotogrāfs. Kurš labāks? 0
“Vēlos iegādāties mobilo telefonu, kurā būtu iebūvēta laba fotokamera. Zinu, ka daudziem modeļiem bildes iznāk miglainas un nekvalitatīvas, jo īpaši, kad tās lejupielādē datorā. Vai varat ieteikt variantus, starp kuriem izvēlēties? ” Dainis G. Tukumā
Mūsdienās klasiskos sakaru veidus ir izkonkurējušas digitālās un mobilās tehnoloģijas. Sazināties ciparu formātā ir viegli, ērti, ātri un lēti. Tāpēc cilvēki izvēlas ar informāciju apmainīties savādāk, nekā agrāk, gari un plaši teksti garlaiko un nogurdina, jo ikdienas straujajā ritmā ir grūti tiem atlicināt laiku.
Kāpēc gari un plaši draugam vai vecākiem klāstīt, kā mums klājas, piemēram, ceļojumā pa Parīzi, daudz vienkāršāk taču ir aizsūtīt pāris fotogrāfiju no notikuma vietas un īsu aprakstu par attēlos redzamo.
Šādu informāciju arī uztvert ir daudz vienkāršāk un patīkamāk, jo, aplūkojot bildes, paši uz brīdi sajūtamies, it kā atrastos šajā vietā un laikā. Mūsdienu viedtālruņi ar šo uzdevumu tiek galā brīnišķīgi.
Jau kā laba kamera
Mobilo telefonu fotokameras jau ir ļoti veiktspējīgas un attēlu kvalitātes ziņā spēj mēroties ar vēl nesen tik ļoti populārajām kompaktkamerām. Vēl pirms dažiem gadiem ražotajiem mobilajiem telefoniem kameru kvalitāte tiešām ir zem katras kritikas, turpretim jaunākajiem modeļiem tā ir būtiski uzlabojusies.
Tehnoloģijām attīstoties, paplašinās iespējas kvalitatīvus fotokameru komponentus izgatavot nelielos izmēros, ļaujot tos iebūvēt plānajos un slaidajos viedtālruņu korpusos.
Tālruņu funkcijas savukārt nodrošina tikpat ērtu un vieglu fotografēšanu kā ar parasto kompaktkameru. Ir pieejami dažādi režīmi un iestatījumi, piemēram, krāsu, kontrasta un asuma regulēšana, gaismas jutības maiņa, nepārtrauktā fotografēšana, panorāmas uzņemšana un tamlīdzīgi.
Uzņem, apstrādā, nosūti!
Ar viedtālruni uzņemtos fotoattēlus ir iespējams acumirklī apstrādāt, saglabāt un nosūtīt. Vairs nav nepieciešama sinhronizācija ar datoru, lai bildes varētu nogādāt pa e-pastu draugam vai arī augšupielādēt savā sociālo tīklu profilā. No viedtālruņa attēlus tūdaļ var aizsūtīt uz kādu citu tālruni, noglabāt mākoņservisā vai arī augšupielādēt tās interneta portālos, lai visi varētu priecāties par jauko mirkli.
Apskatot moderno mobilo telefonu piedāvājumu, var secināt, ka iespējas pārsūtīt, saņemt, saglabāt un rediģēt dažāda veida datus visiem ir praktiski vienādas, turpretim, pievēršot uzmanību to fotokamerām, starp modeļiem tomēr ir pamanāmas atšķirībaa.
Lai neapjuktu plašajā piedāvājumā, esam testējuši dažādus modeļus un izvērtējuši piecus mobilos tālruņus, kuri paralēli saziņai noder arī kā lieliska ikdienas fotokamera.
Apple iPhone 5 – jaunākais “Apple” kompānijas izstrādājums ir tiešām lietotājam ļoti draudzīgs viedtālrunis, kurš aprīkots ar lielisku augstas izšķirtspējas Retina displeju elegantā alumīnija un stikla korpusā un, protams, ar veiktspējīgu 8 megapikseļu izšķirtspējas fotokameru un LED diodes zibspuldzi. iPhone 5 funkciju piedāvājumā tagad ir arī panorāmas fotogrāfiju uzņemšana (Ls 405).
Samsung Galaxy S3 – šis tālrunis ir “Samsung” kompānijas flagmanis, tāpat aprīkots ar 8 megapikseļu fotokameru, kā arī LED zibspuldzi attēlu uzņemšanai nepietiekamā apgaismojumā. Tā lielais, spilgtais displejs padara fotogrāfiju aplūkošanu patīkamu un ērtu, bet tālruņa ievērojamā tehniskā specifikācija ļauj ātri un viegli darboties ar bilžu apstrādi, rediģēšanu un pārsūtīšanu (Ls 295).
Sony Xperia Acro S – šim tālrunim ir augstas izšķirtspējas 12 megapikseļu fotokamera ar zibspuldzi, turklāt tas ir arī noturīgs pret mitrumu un putekļiem. Lieliski piemērots, lai fotografētu jebkuros apstākļos (Ls 235).
Nokia Lumia 820 – tālrunis, kurš darbojas ar Windows Phone 8 operētājsistēmu, turklāt tajā ir iebūvēta 8 megapikseļu izšķirtspējas fotokamera ar Carl Zeiss objektīvu un dubulto zibspuldzi. Tālrunis piemērots lietotājiem, kuri vēlas to maksimāli līdzīgu savam datoram ar Windows 8 operētājsistēmu (Ls 270).
Nokia 808 PureView – tālrunis, kura izstrādē uzsvars likts tieši uz fotografēšanu. Tas ir aprīkots ar ārkārtīgi augstas izšķirtspējas 38 megapikseļu kameru un Carl Zeiss objektīvu. Arī kameras attēla sensors ir lielāks, salīdzinot ar citām, kuras iebūvētas telefonos, tā nodrošinot labāku bilžu kvalitāti (Ls 235).
Aplūkojot šos modeļus, pamatots ir apgalvojums, ka mobilais telefons jau ir ļoti konkurētspējīga alternatīva klasiskajam digitālajam fotoaparātam. Lai gan līdz profesionālo spoguļkameru attēlu kvalitātes līmenim vēl tālu, tomēr jau droši var apgalvot: digitālās kompaktkameras aizvien biežāk paliks guļam plauktā un pamazām pārklāsies ar putekļiem…
UZZIŅA Lieliska viedtālruņa priekšrocība salīdzinājumā ar fotoaparātu ir iespēja attēlus tūdaļ rediģēt un retušēt pēc sirds patikas. Lai pārveidotu fotogrāfijas pēc savas gaumes, dators vairs nav nepieciešams. To lieliski nodrošina neskaitāmās tīmeklī pieejamās un tālrunī lejupielādējamās foto rediģēšanas un apstrādes aplikācijas, kuras ļauj viegli un ērti novērst dažādus uzņemšanas procesā radušos defektus, padarīt attēlus krāšņākus un interesantākus.
PADOMS Lai patiešām novērtētu mobilo tālruņu fotokameru piedāvāto kvalitāti, ieteicams apmeklēt kādu no tirdzniecības vietām un palūgt pārdevējam atļauju izmēģināt kādu no kārotajiem modeļiem, jo kvalitātes prasības cilvēkiem atšķiras.
|