Foto: VMD

Mizgrauzis gaida izdevību? Cik bīstami tie šogad mežaudzēm 0

Ingrīda Mičāne, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Slavenā pareģe Vanga atkal trāpījusi mērķī – piepildījies vēl viens viņas baisais pareģojums
Kokteilis
Tas nav par mīlestību… 9 iemesli, kāpēc vīrieši atgriežas pie bijušajām
Kokteilis
Atzīmējiet šos datumus savā kalendārā! Katras zodiaka zīmes laimīgākās dienas aprīlī
Lasīt citas ziņas

Lai gan kaitēkļi šajā gadā kopumā ir novērojami vairāk nekā iepriekš, pagaidām tie nav ļoti bīstami mež­audzēm, informē Valsts meža dienesta inženieris meža aizsardzības jautājumos Oskars Zaļkalns.

Agresīvākais meža kaitēklis, kas nodara reālus postījumus, egļu astoņzobu mizgrauzis (attēlā) šogad novērojams nelielā apjomā atsevišķās vietās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Korekciju prognozēm gan var ienest siltais un sausais laiks vasaras otrajā pusē, kas var kombinēties ar lokālo vējgāžu sekām. Tādā gadījumā savairošanās būtu iespējama vējgāžu vietās ar nosacījumu, ja ir bojātas egļu audzes.

Zeltvēdera mūķene šobrīd identificēta tikai vienā vietā Zemgalē. Lai noteiktu tauriņu lidošanas intensitāti, tiks veikts kopējs novērošanas monitorings sadarbībā ar Valsts augu aizsardzības dienestu un Latvijas valsts meža zinātnes institūtu “Silava”.

Kaitēkļu grupa, ko cilvēki ir pamanījuši, atsaucoties uz aicinājumu informēt par zeltvēdera mūķeni, ir dažādu veidu lapu kaitēkļi – bērzu vērpējs, mazākā apjomā ābeļu vērpējs, kuri veido maisveida tīklojumus uz dažādiem lapu kokiem, kā arī ievu tīklkode un ābeļu tīklkode, kuras kokus un krūmus ieskauj ar plašiem tīklojumiem.

Bīstamus postījumus šie kaitēkļi nenodara. Jautāts par ķīmiskiem augu aizsardzības līdzekļiem, O. Zaļkalns norāda, ka mežā tie netiek izmantoti. Kaitēkļi un slimības mežā tiek apkarotas ar bioloģiskajām un saimnieciskajām metodēm.

Publikācija tapusi sadarbībā ar Meža attīstības fondu

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.