“Artiva” piesaka “Lunos” 3
SIA “Artiva” pēckrīzes gados pievērsās pasīvo un zema energopatēriņa māju būvniecībai, šim nolūkam meklējot piemērotus materiālus, iekārtas un tehnoloģijas galvenokārt Vācijā. Mūsu patērētājiem tā ir atklājusi, piemēram, “Paul” ventilācijas sistēmas, kurās no izplūstošā gaisa iespējams atgūt 85–95% siltuma, un nupat kļuvusi arī par GmbH “Lunos vēdināšanas tehnika” pārstāvjiem Latvijā un Igaunijā. Tā ir likumsakarīga attīstība, ne tikai apkalpojot lielākus projektus, bet arī cenšoties apmierināt ikdienišķās vajadzības.
– Mums ir ko piedāvāt privātmājai, bet dzīvoklim tas īsti neder, jo šādas ventilācijas sistēmas izmaksā pārāk dārgi. Ar vācu “Lunos” iekārtām tagad spēsim adekvāti nodrošināt arī šo pieprasījumu, – stāsta SIA “Artiva” valdes priekšsēdētājs Arturs Gredzens.
“Lunos” savus produktus izstrādā un ražo Berlīnē, tā ir kompānija ar bagātu vēsturi (izveidota 1959. gadā) un pat savu stāstu par ventilācijas akmeni kā pirmo pasīvo ierīci virtuves vēdināšanai no ārpuses. Vienlaikus arī strauji augošs uzņēmums, kas produkciju eksportē uz 29 valstīm, interesentiem nešaubīgi apgalvojot, ka izgatavo pasaulē mazāko un efektīvāko individuālo rekuperācijas iekārtu – modelis e2 spējot saglabāt pat 99,5% gaisa siltuma, un tā ekspluatācijas izmaksas esot mazāk nekā 5 eiro gadā!
Var ticēt vai ne, tomēr par vācu tehnikas kvalitāti parasti nevienam nav šaubu. Iekārtas uzbūves un darbības princips gluži tāds pats kā TwinFresh, taču komplektācijā ļoti ekonomiski EC motori, speciāli balansēti ventilatori, jaunākās elektronikas tehnoloģijas, efektīvi “AcuVent” keramikas siltummaiņi jeb akumulatori, perfekti gaisa filtri, kas droši ļauj justies pat tiem, kas sirgst ar ziedputekšņu alerģiju, un tā tālāk… Starp citu, tieši e2 šogad saņēmis prestižo vācu mediju “Plus X Award” balvu uzreiz četrās kategorijās – kvalitāte, dizains, funkcionalitāte, ekoloģija!
Objektīvi vērtējot, piedāvāto iekārtu spektrs ir ļoti plašs, tostarp “Lunos” tradicionālā 160. ventilatoru sērija istabām, un tas nozīmē, ka katrs interesents var komplektēt to, kas viņam vajadzīgs, ņemot vērā telpas kubatūru, iemītnieku skaitu un citus parametrus. Turklāt ideālajā variantā ar vienu autonomu iekārtu dzīvoklim nepietiek – tāda nepieciešama katrā telpā un vēl nosūces ventilators vannasistabā, lai rezultāts būtu analogs, kā ierīkojot centralizētu ventilācijas sistēmu. Protams, tas viss maksā, bet arī lidojums biznesa klasē allaž ir dārgāks nekā ekonomiskajā! Salīdzinājumā cenu starpība vācu un ukraiņu ražojumiem nebūt nav dramatiska, drīzāk tikai par pieminētās vai pat iedomātās kvalitātes tiesu. Šoreiz svarīgākais ir tas, ka pastāv ne tikai risinājums, bet arī izvēles iespēja, kas beidzot mums pavērusies, lai dzīvokļos triektu prom mitrumu, vienlaikus saglabājot siltumu.