Mitrinātas ādas noslēpumi 0
Siltumā ne tikai pašam slāpst vairāk. Ūdens iztvaiko arī no ādas, taču cēlonis var būt daudz nopietnāks. Ja āda pastāvīgi ir sausa, šo problēmu palīdz novērst ārsts. Tomēr noderēt var arī dažas ikdienišķas darbības.
Viens no sausas ādas iemesliem ir vitamīnu trūkums. Dermatologs un kosmētikas firmas “Kiehl’s” konsultants Ādams Geijers mudina ādas mitrināšanai iekšķīgi lietot E vitamīnu, zivju un linsēklu eļļu. Palīdz arī sabalansēta diēta – uzturs, kurā ir Omega-3 taukskābes, zivis, zaļie dārzeņi, svaigi augļi un rieksti.
Ādas mitrināšanai iekšķīgi iesaka lietot E vitamīnu, zivju un linsēklu eļļu. Palīdz arī sabalansēta diēta – uzturs, kurā ir Omega-3 taukskābes, zivis, zaļie dārzeņi, svaigi augļi un rieksti.
Karsts ūdens stipri sausina ādu, tādēļ sejas mazgāšanai piemērotāks ir vēss. Arī dušai vēlams izmantot istabas temperatūras ūdeni, bet vēsā laikā, sildoties vannā, šīs procedūras laiks jāsaīsina līdz 10 minūtēm.
Sausai ādai Ā. Geijers neiesaka veikt ādas attīrīšanu jeb pīlingu biežāk kā reizi nedēļā vai pat pusotrā. Pārmērīga atmirušo šūnu nolobīšana pastiprina atūdeņošanos. Piemērotāki ir pīlinga līdzekļi bez ļoti raupjām daļiņām un parabēniem, un tos uzklāj vieglām kustībām, bez berzēšanas.
Trīšana nav nepieciešama arī, seju slaukot ar dvieli. Pietiek ar ādas nosusināšanu. Uzreiz jāuzklāj barojošs krēms, lai neļautu ūdenim iztvaikot no ādas. Ja redzams, ka ar to maz līdzēts, mirkli pirms krēma uzklāšanas sejas ādu var samitrināt ar termālo ūdeni vai līdzīgiem sejas kopšanas līdzekļiem.
Kondicionieri vasarā un centrālapkure vai sildītāji ziemā sausina gaisu un vienlaikus arī ādu. Līdzēt var gaisa mitrināšanas iekārtas.
Alkoholam, kafijai un pat zaļajai tējai ir urīndzenošs efekts, tādēļ šie dzērieni nav vēlami cilvēkiem ar sausu ādu. Ā. Geijers katru kafijas tasīti vai vīna glāzi mudina noskalot ar glāzi negāzēta ūdens.