Foto: SHUTTERSTOCK

Mīti un patiesība par epilepsiju un to, kā palīdzēt lēkmes laikā 0

Joprojām ar noslēpumainības auru

Nav vairs daudz slimību, kas XXI gadsimtā būtu saglabājušas tādu noslēpumainību kā epilepsija. Visdrīzāk tāpēc, ka vēl pirms nepilna pusgadsimta Padomju Savienībā epilepsiju ārstēja psihoneiroloģiskajās slimnīcas. Aizspriedumu dēļ slimniekiem bija grūti atrast darbu, tāpēc cilvēki savu slimību kā briesmīgu kaunu slēpa. Lielbritānijā līdz pat 1970. gadam epilepsijas slimniekiem bija aizliegts precēties, ASV štatos šādu aizliegumu sāka atcelt 60. gados. Bija izplatīts aplams, nevienā pētījumā neapstiprināts pieņēmums, ka epilepsiju vecāki nodod bērniem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Šodien zināms, ka epilepsija ir sarežģīta kaite, taču tā nav garīga slimība. Tā neliedz strādāt, atpūsties, mīlēt, precēties un laist pasaulē pilnīgi veselus bērnus. Ja slimība pareizi diagnosticēta, ārsti var izvēlēties medikamentus, kas novērš lēkmes vairākumam pacientu. Ir tikpat lielas izredzes nodzīvot garu un laimīgu mūžu kā jebkuram veselam cilvēkam. Kādi ir mīti un patiesība par epilepsiju?

Skaidro Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra Gaiļezers Epilepsijas vienības epileptologs un neirologs Normunds Sūna.

CITI ŠOBRĪD LASA


LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.