Foto – LETA

Ministrijai gadiem trūkst informācijas par Infektoloģijas centra tēriņiem 0

Pirms trim gadiem, kad toreizējais Sabiedrības veselības aģentūras direktors Uldis Līkops vēlējās tikties ar toreizējo veselības ministri Baibu Rozentāli (nu abi ir sadevušies rokās ar “Saskaņas centru”), lai saņemtu pilnu informāciju par aģentūras likvidāciju, ministre Līkopu nepieņēma. 


Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Tagad Veselības ministre Ingrīda Circene (“Vienotība”) ir ķērusies klāt Rozentāles vadītajam Infektoloģijas centram, bet Rozentāle par iestādes pārveidošanu negrib dzirdēt, un ministrija joprojām gaida informāciju par naudas tēriņiem. Vai mums kāds buboņu mēris tuvojas vai, ka mazai valstij jāuztur vesela infektoloģijas slimnīca ar lielāku budžetu nekā, piemēram, Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai – tāds jautājums patlaban ir radies ministrijā, taču nav īstas skaidrības, kā šī iestāde būtu reorganizējama.

To Infektoloģijas centra daļu, kas nodarbojas ar ārstniecību, nolemts pievienot Rīgas Austrumu slimnīcai. Tātad centrs vairs nebūs aģentūra, bet gan slimnīca, un tam vairs nebūs tiesību saņemt tā saukto tāmes finansējumu – cik prasu, tik iedod! Maksās pēc padarītā darba. Vairs nebūs tiesības teikt Nacionālajam veselības dienestam – mēs esam aģentūra, paši sev saimnieki, un mums jums nav jāatskaitās par visiem naudas tēriņiem.

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja līdzekļu izlietojums vakcinācijām nav noslēpums, tad, piemēram, naudas tēriņi par kompensējamām zālēm nevienam netiek rādīti, tie ir slimnīcas vadības ziņā. Arī tas, ka viena un tā pati persona – Jeļena Boļšakova – vienlaikus ir gan aģentūras aptiekas vadītāja un atbild par medikamentu sadali šai ārstniecības iestādei, gan arī savas privātaptiekas, kas atrodas centrā, vadītāja, te skaitās pavisam normāli.

 

Slimnieks ar Infektoloģijas centra ārstu izrakstītu recepti var doties uz Boļšakovas kundzes aptieku, kur, izrādās, gadās, ka dažas zāles ir krietni dārgākas nekā citās aptiekās. Kaut vai, piemēram, medikaments eskazole, ar ko ārstē ehinokokozi. Par cenu atšķirībām slimnieks netiek informēts.

Protams, dzīvojot ērti un neatkarīgi, ir paveikts arī ne mazums labi novērtētu darbu. Tāpēc mediķi ir neizpratnē, ka ministre Circene gatavojas uzbrukt šai medicīnas “karalistei”. Taču runa šoreiz nav par paviršu darbu, bet gan finanšu efektīvu izlietojumu (kā politiķi moderni saka). Ja jau pat ministrijai, kuras pārraudzībā atrodas šī aģentūra, nav skaidrības, kam konkrēti tērēti vairāk nekā 14 miljoni latu gadā, tad jāvaicā, kas līdz šim liedza pieprasīt sīku gada pārskatu. Vai nav bijis tā, ka Rozentāles personība stāvējusi augstāk par ministriem un labās attiecības bieži likušas pievērt acis uz centrā notiekošo? Mainoties politiskajiem spēkiem, ir parādījusies drosme “karalistei” atņemt titulu. Vēl nav zināms, ar ko tas beigsies. “Saskaņas centrs” paziņojis, ka cītīgi sekos līdzi procesam, un neesot izslēgts, ka “karalistē” viss palikšot pa vecam.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.