Ministrija: valsts meži netiks privatizēti 5
Ingrīda Mičāne, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”
Komentējot pēdējā laikā publiski izskanējušos viedokļus par AS “Latvijas valsts meži” (“LVM”) jauno padomi, kā arī par it kā briestošo “LVM” privatizāciju, Zemkopības ministrija paziņojumā noraidījusi šādu iespēju.
Paziņojumā norādīts, ka “LVM” ir un būs stratēģiski nozīmīgs uzņēmums valsts īpašumā. Jau 1999. gadā Saeima noteica, ka šī akciju sabiedrība nav privatizējama un tās akcijas nav atsavināmas.
Izveidota sistēma, kur valsts mežus apsaimnieko valstij piederoša akciju sabiedrība un peļņa no apsaimniekošanas arī ir valsts īpašums. ZM konsekventi pieturas pie šī principa un neplāno nekādas atkāpes arī nākotnē, teikts paziņojumā.
Kas attiecas uz jauno “LVM” padomi, kandidātu vērtēšanai bija izveidota komisija, ko vadīja Pārrersoru koordinācijas centrs.
“LVM” padomes 70 kandidātu vērtēšana notika trīs kārtās, pēdējā no tām komisija kandidātiem prasīja sagatavot stratēģisko redzējumu par “LVM” attīstību nākotnē. Par visiem trešajai kārtai izvirzītajiem kandidātiem tika ievāktas atsauksmes, ko veica personāla atlases kompānija.
Savukārt uz pārmetumiem, ka padomē iecelti ārpus nozares esoši speciālisti, ZM norāda, ka “LVM” pilnvērtīgas darbības nodrošināšanai vadībā nepieciešami dažādu nozaru eksperti.
Tādēļ tika meklēti piecu nozaru profesionāļi ar kompetenci uzņēmumu vadībā, meža apsaimniekošanā, vides aizsardzībā, informācijas tehnoloģijās, korporatīvajā pārvaldībā, kā arī transporta un sakaru jomā.
Šo nozaru profesionāļu apvienošana vienā komandā stiprina “LVM” iespējas attīstīties ilgtermiņā, norāda ZM.
17. novembrī tika iecelta jauna “LVM” padome: Rinalds Muciņš, Kaspars Ozoliņš un Aivars Tauriņš, bet priekšsēdētājs – Edmunds Beļskis (iepriekš Latvijas Valsts radio un televīzijas centra vadītājs).
Tāpat vēstīts, ka “LVM” peļņa šā gada deviņos mēnešos pirms ienākumu nodokļa nomaksas ir 65,8 miljoni eiro, bet apgrozījums pārsniedz 260 miljonus eiro.
Uzņēmums realizējis plānotos darbus meža atjaunošanā un kopšanā, izaudzēti 54 miljoni meža koku stādu un sasniegti plānotie rādītāji koksnes pārdošanā.
Līdz ar to uzņēmuma darbības mērķi šogad tiks izpildīti gan piegādāto kokmateriālu apjomu ziņā, kas ir svarīgi meža nozarei, gan arī ienākumu ziņā, kas ir būtiski uzņēmumam un valstij kā īpašniekam.