Kā plāksteris valsts problēmām 0

Ja patlaban darba kolektīvi apdrošinās brīvprātīgi, tad kas mainīsies, ja būtu obligāta veselības apdrošināšana?

Reklāma
Reklāma
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
Lasīt citas ziņas

U. Rutkaste: “Patlaban tas darbojas kā plāksteris valsts problēmām, kas ir veselības aprūpes jomā. Daudziem nav iespējas apdrošināties, un viņu veselības stāvoklis pasliktinās. Apdrošinātājiem ir zināms fiksēto izmaksu daudzums – ja klientu nav daudz, tad polises izmaksas ir lielākas nekā tad, ja klientu skaits būtu visa Latvijas sabiedrība.”

Rutkaste atzīst, ka privātā apdrošināšana patlaban ir tāds kā hibrīdmodelis – veselības aprūpes naudu sadala valsts, bet apdrošinātāji darbojas šauros sektoros un bieži noēd ķirsīšus no kūkas, paņemot tos medicīnas pakalpojumus, kas tiem ir izdevīgi. Ja maina sistēmu, tad, viņaprāt, pilnībā. Te gan negribētos piekrist, jo, kā iepriekš minēts, segments nav nekāds šaurais.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt apdrošinātāju asociācijas vadītājs Abašins uzskata, ka privātās veselības apdrošināšanas bizness ir atkarīgs no politiskās drosmes lemt par papildu naudu valsts veselības aprūpei. Jo lielāks finansējums, jo mazāk darba apdrošinātājiem.

J. Abāšins: “Naudas ir trūcis pēdējos 20 gadus, un tā sistēma ir noplicināta līdz pēdējam. Privātajam apdrošinātājam vēl ilgi un daudz būs ko darīt. Ja finansējumu valsts pusē nepalielinās būtiski, bet pakāpeniski par kādiem pārdesmit miljoniem, privātajiem par darba trūkumu nevajadzēs sūroties.”

Apdrošinātāju peļņa

* 2016. gada četros ceturkšņos parakstītās veselības apdrošināšanas prēmijas bija 74 miljoni eiro, kas ir par 10% vairāk nekā 2015. gada tādā pašā periodā. Savukārt izmaksātās atlīdzības – 56 miljoni eiro jeb par 12% vairāk nekā iepriekšējā gada četros ceturkšņos.

* No katriem iekasētajiem 100 eiro veselības apdrošināšanas atlīdzības izmaksām aiziet 70 – 80 eiro.

* Veselības apdrošināšana 2016. gadā pāris lielajiem apdrošinātājiem bijusi ar nelielu peļņu vai pat nelieliem zaudējumiem, jo lielākā daļa naudas, kas paliek pāri pēc atlīdzības izmaksāšanas, tiek tērēta administratīvajām izmaksām.

* Visvairāk pelnošie apdrošināšanas veidi ir tie, kas nav saistīti ar veselības un dzīvības apdrošināšanu.

Avots: Latvijas Apdrošinātāju asociācija

Dārgāks piedāvājums

Privātpersonu veselības apdrošināšana, ja nav iespējams apdrošināties darba kolektīvā:

* Pašlaik piedāvā četri apdrošinātāji; konkurence neliela, bet augoša.

* Segments pagaidām ļoti neliels (<1% no kopējā prēmiju apjoma, arī izmaksātu atlīdzību līmenis ir zems.

* Individualizēts, dārgāks piedāvājums, izvērtējot klienta veselības stāvokli.

Reklāma
Reklāma

* Segums pieaug pakāpeniski dažu gadu laikā ilgtermiņa klientiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.