Foto-LETA/AFP

Ministri 2012.gadā devušies 231 komandējumā 0

Pērn ministri devušies ne vien uz daudz apspriesto Austrāliju, bet arī citām valstīm un kopumā bijuši 231 komandējumā, aģentūra BNS uzzināja Valsts kancelejā.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Baidījāmies piestāt pat benzīntankā!” Latviešu ģimene piedzīvojusi trillera cienīgu bēgšanu no Zviedrijas, lai glābtu savu bērnu 311
Mājas
Kam patiesībā paredzēti veļas mašīnas atvilktnes 3 nodalījumi, zina vien retais
Kokteilis
Te būs! 1 maz zināms fakts par katru zodiaka zīmi, piemēram, Auns ir bērnišķīgs
Lasīt citas ziņas

Premjera Valda Dombrovska rīkojumi par atļauju doties komandējumā norāda, ka visaktīvākais ceļotājs bijis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, kurš bijis 53 dažāda garuma komandējumos. Rinkēvičs devies gan vienas dienas komandējumā uz Lietuvu, Beļģiju, Čehiju, Poliju un Somiju, gan arī garākās vizītēs, piemēram, no 22.septembra līdz 1.oktobrim strādājis ASV. Pārējie ārlietu ministra pagājušā gada komandējumi pamatā ilguši divas līdz trīs dienas.

Vienādi daudz komandējumos bijuši ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts un finanšu ministrs Andris Vilks – katram bijuši 26 komandējumi. Pārsvarā redzams, ka ministri devušies divu līdz triju dienu komandējumos, bet bijuši arī garāki ceļojumi. Piemēram, Vilks no 6. līdz 17.oktobrim bijis komandējumā Japānā, bet Pavļuts no 7. līdz 14.maijam uzturējies vizītē ASV.

CITI ŠOBRĪD LASA

Salīdzinoši daudz komandējumu bijis zemkopības ministrei Laimdotai Straujumai. Viņa 2012.gadā devusies 21 komandējumā. Arī Straujumas komandējumi vairumā gadījumu bijuši divas līdz trīs dienas gari. Tostarp viņa devusies uz Luksemburgu, Ungāriju un Azerbaidžānu, bet deviņas reizes gada laikā pabijusi Beļģijā, kuras galvaspilsētā Briselē atrodas divas no trijām galvenajām Eiropas Savienības institūcijām – Eiropas Komisija un Eiropas Savienības Padome.

Savukārt vismazāk pērn ceļojis tieslietu ministrs Jānis Bordāns, kurš bijis vien piecos komandējumos. Viņš divas dienas decembrī bijis Francijā, bet decembrī Beļģijā, septembrī Austrijā un augustā Ungārijā pavadījis pa trim dienām katrā. Komandējums ASV ministram oktobrī ildzis piecas dienas.

Maz komandējumu bijis arī labklājības ministrei Ilzei Viņķelei, kura devusies septiņās darba vizītēs, tostarp uz Azerbaidžānu, Lielbritāniju, Lietuvu un Beļģiju.

Par komandējumu uz Austrāliju daudz apspriestā kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende pērn kopumā bijusi 11 ārvalstu komandējumos. Viņa devusies gan uz tuvākām valstīm, piemēram, Vāciju, Lietuvu un Itāliju, gan arī bijusi komandējumos tālākās zemēs – Austrālijā, ASV, Kanādā un Ķīnā. Garākie kultūras ministres komandējumi bijuši gada nogalē uz Austrāliju, kur viņa strādājusi 14 dienu, kā arī jūlijā ASV, kur viņa pavadījusi 10 dienu.

Arī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis un veselības ministre Ingrīda Circene devušies 11 komandējumos. Kozlovskis pārsvarā devies īsos divas līdz trīs dienas ilgos komandējumos, piemēram, uz Itāliju, Krieviju, Luksemburgu un Beļģiju. Savukārt Circenei bijuši gan īsi komandējumi, gan garāki, piemēram, laika posmā no 9. līdz 15.septembrim ministre bijusi komandējumā Maltā.

Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis pērn bijis 13 komandējumos, piemēram, Beļģijā, Dānijā un Polijā. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs pērnā gada laikā devies 10 komandējumos, tostarp uz Dāniju, Beļģiju un Luksemburgu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.