Ministre sola vecākiem sniegt savu redzējumu par Jelgavas 2.pamatskolas reorganizāciju 0
Izrunājot izglītības tīkla optimizācijas plānus ar Jelgavas pilsētas vadību uz Izglītības pārvaldi, Izglītības un zinātnes ministrija sniegs savu redzējumu par situāciju, šodien, tiekoties ar reorganizējamās Jelgavas 2.pamatskolas vecākiem un pedagogiem, solīja izglītības ministre Ilga Šuplinska (JKP).
jo savulaik pašai pēc trešās klases bija jāpārceļas no Jelgavas uz Latgali, jo viņas tēvs izvēlējies pēc studijām atgriezties dzimtajā vietā.
Ministre atzina, ka pirmos divus gadus pielāgoties jaunajai skolai bijis grūti, taču viņa nenožēlo tēva izvēli, jo viņš, būdams Latgales patriots, lēma par labu cilvēciskām vērtībām.
Vienlaikus Šuplinska, sākotnēji uzrunājot klātesošos latgaliski, atzina, ka ir priecīga par dabisku attieksmi pret valodām skolā, novērtējot gan pamatskolas direktores Ināras Keišas uzrunu latgaliešu valodā, gan skolas vecāku pausto, ka viņi nav pret mazākumtautību skolu pāreju uz latviešu valodu.
Ministre akcentēja, ka vecāki, prezentējot situāciju ap skolām Jelgavā un gaidāmām pārmaiņām, daudzus datus interpretējuši sev par labu. Viņa klātesošos pilsētas vadības un Izglītības pārvaldes pārstāvjus aicināja arī ne tikai dzirdēt, bet arī uzklausīt vecākus, kuriem esot savs redzējums par izglītības iestāžu izvietojumu pilsētā.
Sarunas noslēgumā Šuplinska solīja izrunāt plānotās izmaiņas ar Izglītības pārvaldi, iespējams, arī apmeklēt 6.vidusskolu, kur, pēc domes plāniem, pārcelsies lielākā daļā 2.pamatskolas skolēnu, un sniegt savu atbildi.
Skolēnu vecāku padomes pārstāvji, uzrunājot ministri, apgalvoja, ka pēdējā laikā, kopš pilsētā prezentēta reformas iecere un pašvaldības izdevumā publiskots, ka pamatskola vairs neuzņems pirmklasniekus, skola jau zaudējusi skolēnus.
“Likumsakarīgi, ka mēs iestājamies par savu skolu. Būt par savu skolu ir godaprāta, pašcieņas un lokālpatriotisma jautājums,” tikšanās laikā pauda skolas direktore. Gan viņa, gan vecāki pašvaldībai pārmeta gan reformas sasteigtību, gan neieklausīšanos citos viedokļos.
Par 2.pamatskolas reorganizāciju, pievienojot to 5.vidussskolai un 6.vidusskolai, Jelgavas domes deputāti lems rīt, 28.februārī.
Jau vēstīts, ka darba grupa, kurā strādājuši Jelgavas skolu direktori un Izglītības pārvaldes speciālisti, vienojusies apvienot 6.vidusskolu un 2.pamatskolu, vidusskolas telpās Pārlielupē veidojot pamatskolu, pret ko iebilst pamatskolēnu vecāki.
Paredzēts, ka 2.pamatskola un 6.vidusskola tiks apvienotas pēc šī mācību gada beigām. Vienlaikus katra vecāka ziņā būs izvēlēties, kurā izglītības iestādē bērns turpinās izglītības iegūšanu.
Lai maksimāli atvieglotu pārmaiņas 2.pamatskolas mazāko klašu audzēkņiem un nodrošinātu skolu tuvāk dzīvesvietai, paredzēts, ka 5.vidusskola būs gatava uzņemt visus 1.-3.klašu skolēnus kopā ar katras klases skolotāju. Tāpat skolas nākamā mācību gada 9.klašu audzēkņiem tiks piedāvāts izvēlēties 5. vai 6.vidusskolu un pāriet uz to kopā ar visu klasi un klases audzinātāju.
Savukārt šī brīža 6. un 7.klašu skolēniem tiks nodrošināta iespēja mācīties tajā pašā ēkā, pievienojoties Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijai, kas pēc skolas reorganizācijas pārcelsies uz ēku Sarmas ielā 2. Vienlaikus ir iespēja izvēlēties kādu citu pilsētas skolu. Nākamā skola ģimenei būtu jāizvēlas līdz aprīļa beigām.
Tāpat pārmaiņas skars 6. vidusskolu, kas ne tikai būs gatava uzņemt 2. pamatskolas audzēkņus, bet arī pakāpeniski kļūs par pamatskolu. No nākamā mācību gada paredzēts skolā neuzņemt 10.klases skolēnus, bet 11. un 12.klašu audzēkņiem tiks saglabāta iespēja vidusskolu pabeigt savā mācību iestādē.
Skolu tīkla attīstības plāns paredz arī citas izmaiņas.
Pagājušajā nedēļā pilsētas centrā notika 2.pamatskolas bērnu vecāku rīkots pikets pret gaidāmajām izmaiņām. Skolas vecāku padomes pārstāvis Gatis Ozols klāstīja, ka pilsētas izglītības iestāžu tīkla izstrādē nav ņemts vērā vecāku viedoklis, stratēģija izstrādāta lielā steigā, bet vecākiem parādīta vien īsa neinformatīva prezentācija.