Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Publicitātes foto.

Minimālā alga Igaunijā nākamgad pieaugs līdz 584 eiro mēnesī 1

Igaunijas valdība ceturtdien apstiprināja ierosinājumu minimālo algu pilnas slodzes darbiniekiem nākamgad paaugstināt līdz 584 eiro mēnesī un 3,48 eiro stundā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas
Nākamā gada minimālās mēnešalgas Igaunijā likme būs par 44 eiro lielāka nekā šogad.

Minimālā stundas darba likme Igaunijā šogad ir 3,21 eiro.

CITI ŠOBRĪD LASA

Par šādu minimālās algas likmi 25.novembrī vienojās Igaunijas Arodbiedrību konfederācija (EAKL) un Igaunijas Darba devēju konfederācija.

Igaunijas Nodokļu un muitas pārvaldes dati liecina, ka šogad oficiālo minimālo algu valstī mēnesī vidēji saņem 20 500 pilnas slodzes darbinieki, veidojot 4,3% no visiem strādājošajiem.

Finanšu ministrijas aplēses liecina, ka minimālās algas celšana no 540 līdz 584 eiro mēnesī 2020.gada valsts nodokļu ieņēmumus palielinās par 13,7 miljoniem eiro un valdības sektora budžeta pozīcijas kopumā uzlabos par 5,5 miljoniem eiro.

Minimālās algas celšana nozīmē, ka palielināsies arī daļa pabalstu, piemēram, vecāku pabalsts un bērna kopšanas pabalsts.

Igaunijas arodbiedrības un darba devēji arī vienojušies, ka 2021.gadā minimālā alga sasniegs 40% no vidējās algas valstī. Precīzu minimālās algas apmēru 2021.gadam darba devēji un darba ņēmēji noteiks nākamajā vasarā, balstoties uz centrālās bankas ekonomikas prognozēm jūnijā.

Gadiem ilgi Igaunijas arodbiedrības ir vēlējušās panākt, lai minimālā alga valstī ir vismaz 40% no vidējās algas, kas šobrīd nozīmētu vienošanos par vismaz 600 eiro likmes noteikšanu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.