Foto-Shutterstock

Miniatūri, skaisti ziedoši augi. Kā tādus iegūst un kā tos kopt? 0

Kā iegūst mazos, ziedošos balkona un istabas augus? SIGNE RĪGĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Lasīt citas ziņas

Puķu veikalos var iegādāties dažādu ziedošo augu miniatūrās formas – ciklamenu, sanpauliju, antūriju, gerberu šķirnes ar mazākiem dzinumiem, ziediem un lapām nekā parasti. Ar tiem var dekorēt mājokli vai dāvināt parastā pušķa vietā. Balkonu kastēs un uz lodžijas labi jūtas sīkziedu atraitnītes ‘Rocky’, fuksijas, pelargonijas, krizantēmas, petūnijas no ‘Million Bells’ šķirņu sērijas.

– Miniatūrās ziedošo augu šķirnes ir selekcijas rezultāts, izmantojot atlasītas ģenētiskās līnijas, kam raksturīgi sīki, izturīgi ziediņi un mazs augums. Krustojot iespējams iegūt vēl citas nepieciešamās īpašības. Piemēram, miniatūro rožu šķirnes pārsvarā veidotas, liekot lietā Rosa chinensis šķirni ‘Minima’, – stāsta LU Bioloģijas fakultātes profesors Ģederts Ieviņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Daži miniaugi ir nevis cilvēka, bet gan dabas veidoti. Piemēram, pelargoniju suga Pelargonium crispum, kam ziedu diametrs ir tikai 1,5 cm.

Miniatūro augu kopšana daudz neatšķiras no parasto augu aprūpes. No pavasara līdz rudenim tām dod ziedošo augu mēslojumu. Rūpīgi novāc nodzeltējušās lapas un noziedējušos ziedus. Diemžēl miniatūro augu mūžs dzīvoklī parasti ir īss.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.