Divu Ukrainu scenārijs diemžēl ir ļoti reāls. Militārais analītiķis skaidro, kāpēc var būt šāds iznākums 101

Divu Ukrainu scenārijs diemžēl ir ļoti reāls, ja Rietumi vilcināsies ar bruņojuma piegādēm Ukrainai, tā intervijā TV24 raidījumam “Nedēļa. Post Scriptum” atzina Ukrainas militārais analītiķis Oļegs Ždanovs.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Pazīmes, ka tu patērē pārāk daudz olbaltumvielu 2
Krievijā trīskāršojušies “vārti uz elli”, kas var aprīt zemi un ciemus
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests. Pasaki, ko tu attēlā ieraudzīji pirmo, un atklāj savas visslēptākās vēlmes
Lasīt citas ziņas

Viņš norāda, ja Rietumi vilcināsies ar bruņojuma piegādēm, Ukraina būs spiesta vai nu atdot teritorijas, vai sēsties pie sarunu galda un iesaldēt konfliktu. Tas nozīmē, ka var atkārtoties “Minska-3” vai “Stambula – 2”, taču tas nav atkarīgs no Ukrainas.

“Eiropas līderiem jāsadzird, ka tas nav atkarīgs no mums,” militārais analītiķis uzsvēra.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš atgādina, ka Ukrainas pretuzbrukums vasarā, lai gan nesasniedza cerētos rezultātus, tomēr ar Rietumu tehnikas un bruņojuma palīdzību Ukraina spēja pārraut Surovikina aizsardzības līniju un sasniegt otro aizsardzības līniju.

“Tas nozīmē – pārvarēt nodrošinājuma līniju, pārraut pirmo aizsardzības līniju un sasniegt otro aizsardzības līniju. Jā, pietrūka karaspēka skaitliskā ziņā. Pietrūka dažu ieroču veidu ienaidnieka iznīcināšanai, tomēr bija panākumi,” Ždanovs uzsvēra.

Arī patlaban, kad piegādes faktiski ir minimālas, tās dod iespēju veikt attiecīgas militāras darbības: “Tas nozīmē, ka mēs spējam nodrošināt aizsardzību, lai noturētu teritoriju un nodarītu ienaidniekam maksimālu kaitējumu.”

Jautājumi par kara izbeigšanas termiņiem, par veiksmīgām Ukrainas operācijām kaujas laukā ir jāuzdod Ukrainas partnervalstīm: “Vai nu mums palīdz, vai arī situācija būs tāda, kādu aptuveni aprakstīju.”

Ždanovs pastāsta, ka no ieroču veidiem Ukrainai nav raķešu karaspēka un aviācijas: “Mums arī nepieciešams apjoms. 500 artilērijas stobru, kurus saņēmām, tie ir aptuveni 30 procenti no vēlamā. Vajag kādus 1500-2000. Attiecīgi lādiņu izlietojumam jābūt nevis 2000 vienību diennaktī, bet vismaz 6000-8000 lādiņu.”

Viņš norāda, ka Krievija tagad diennaktī izmanto 10-15 tūkstošus lādiņu: “Var teikt, ka viņi „sēž pie konveijera”. Piegādes notiek pa tiešo no rūpnīcām. Kaujas laukā redzam ieročus, kas ražoti 2023. gada 4. ceturksnī.”


Visu interviju ar Oļegu Ždanovu var noskatīties šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.