Ne visām sievietēm patīk “mačo” tipa vīrieši. Mīlestība balstās genomu atšķirībās 1
Brazīliešu zinātnieki noskaidrojuši, ka cilvēki sev par partneriem izvēlas tos, kuru genoma uzbūve atšķiras no viņu pašu genoma uzbūves. Pētījumi apliecinājuši, ka laulātajiem biežāk nekā nejaušiem pāriem piemīt ģenētiskas atšķirības DNS daļā, kas kontrolē imūnsistēmu.
Zinātnieki salīdzināja 90 laulāto pāru un 150 nejauši saliktu pāru ģenētiskos datus, un noskaidrojās, ka laulātiem cilvēkiem šīs atšķirības, kas tieši iespaido pēcnācēju veselību, ir ievērojami lielākas. Zinātnieki uzskata, ka tādējādi sevi izpauž sevišķa evolūcijas stratēģija, kas garantē veselīgas pēcnācēju paaudzes rašanos.
Tiesa, nav iespējams pagaidām izskaidrot to, kādi signāli vienu otram piesaista ģenētiski atšķirīgus cilvēkus. Iespējams, liela loma šeit ir ķermeņa smaržai un sejas simetrijai. Tāpat noskaidrots, ka tā dēvēto attīstītāko valstu sieviešu vidū vairs sevišķi nekotējas “mačo” tipa vīrieši – tie, ar anaboliski uzpumpētiem muskuļiem, kvadrātveida apakšžokli un autoritārām manierēm. Piemēram, britu dāmas par daudzkārt pievilcīgākiem vīriešiem uzskata tos, kuriem ir pilnīgas lūpas un pietiekami sievišķīgi sejas vaibsti! To zināmā mērā apstiprinot arī brazīliešu pētījumi, kas liecina, ka, meklējot sev potenciālos partnerus, cilvēki vispirms pievērš uzmanību tiem, kuriem piemīt viņiem pašiem līdzīgas ārējās pazīmes…