Publicitātes foto

Milda trīsceturtdaļu pagriezienā: Brīvības pieminekļa tēla iedvesmota izstāde 0

Tautumeitas profils uz Latvijas pirmskara sudraba piecu latu monētas, kur reversā attēlota cēla jauna sieviete ar vainagu galvā un vārpām, kļuva par tēlnieces Olgas Šilovas neizsmeļamu iedvesmas avotu un ilggadēju radošu projektu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Tā rezultāti no piektdienas, 16. novembra, apskatāmi “Māksla XO galerijā” Olgas Šilovas personālizstādē “Milda trīs ceturtdaļu pagriezienā”.

“Mani fascinēja monētas maģiskais spēks, tās plastiska, kā arī tās vēsturiskais konteksts. Pieclatnieks kļuva par Latvijas neatkarības simbolu un tās vizuālais atveidojums, ko tautā sauc par Mildu, asociējas ar Latvijas tēlu,” stāsta tēlniece.

CITI ŠOBRĪD LASA

Gadiem ejot, tēla semantika mainījusies līdzi Latvijas vēsturei, simbols ieguvis jaunu spēku, kļuva dziļāks un sīkstāks. “Monētu glabāja kā talismanu, nododamu no paaudzes paaudzei. No tautumeitas tikumības un sirdsskaidrības simbola, līdz mūsdienu Latvijas Valsts identitātes zīmei – ceļš, kuru gāja Milda līdzi Latvijas liktenim,” saka Olga Šilova.

Veidojot monētas portretu kā apaļskulptūru, tēlniece īstenojusi savu vēlmi redzēt Latvijas simbolu sejā. Tas ir pētījums, kura rezultātā var ieraudzīt tautu meitas vaibstus pretskatā, “ieskatīties viņai acīs”.

Izstādē “Milda trīs ceturtdaļu pagriezienā” skatāmas Olgas Šilovas skulptūras bronzā, granītā, alumīnijā un poliuretānā, kā arī video filmas projekcija, kuras autore ir LMA vizuālas komunikācijas apakšnozares studente Alise Sondōre.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.