Miksu Pātelainens ir pirmais treneris, kurš pie Latvijas futbola izlases stūres ir nostrādājis mazāk par gadu.
Miksu Pātelainens ir pirmais treneris, kurš pie Latvijas futbola izlases stūres ir nostrādājis mazāk par gadu.
Foto: LETA

Miksu aiziet, bobsleja un skeletona svētki Siguldā, florbolisti piektie pasaulē – nedēļa sportā 0

Aizvadītā nedēļa Latvijas sportā sākās daudziem ar negaidītām izmaiņām Latvijas futbola izlasē, jo tika paziņots, ka 11 vilkiem būs jauns galvenais treneris. Timēr Siguldā, par spīti nejaukiem laika apstākļiem, godam noritēja Pasaules kausa posms bobslejā un skeletonā, mājiniekiem izcīnot trīs godalgas, bet no pasaules čempionāta florbolā mājup ar piekto vietu atgriezās florbola izlase.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

1. Latvijas futbola izlase – kas nāks Pātelainena vietā?

Deviņas spēles, viena uzvara, pieci neizšķirti un trīs zaudējumi – tāds “sausais” atlikums Latvijas izlasei palicis no Pātelainena. Soms kļuvis par pirmo speciālistu, kurš pie izlases stūres bijis mazāk par gadu, viņa gadījumā pat tikai pusgadu, kura laikā veikt krasas pārmaiņas un izvilkt izlasi no purva neizdevās. Punktos un uzvarās pienesumu rēķināt ir viens, bet gribas ticēt, ka Miksu komandā būs iesējis sēkliņas, kuru ražu varēs baudīt nākamgad.

CITI ŠOBRĪD LASA

Spēlētāji treneri lielākoties slavēja, taču federācijai un Pātelainenam bija atšķirīgs redzējums par nākotni, tāpēc ceļi šķīrušies. Soms pasteidzās paziņot, ka pats pieņēmis lēmumu aiziet, kamēr Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Kaspars Gorkšs apgalvoja, ka pie šķiršanās abas puses nonākušas sarunas ceļā.

Lai arī kā tur bija, Pātelainens jau ir vēsture un federācija meklē jaunu barvedi, kuru varētu nosaukt 18.decembrī. Meklējumi notiek ārzemju speciālistu vidū, bet vai izdosies atrast treneri ar skaļu vārdu pasaules futbolā?

2. Siguldā viss līmenī – pārējie var pienest ūdeni

Ja kamaniņu sportā Pasaules kausa posmi Siguldā risinās regulāri, tad planētas labākie skeletonisti un bobslejistes šajā trasē atgriezās pēc 13 gadu pārtraukuma, bet vīriešiem šīs bija vispār pirmās šāda līmeņa sacīkstes Gaujas krastos. Mājinieki kaunā nekrita, gan organizatoriskajā ziņā, gan sportiskajā. Martins Dukurs bija otrais skeletonā, Oskars Ķibermanis ar Matīsu Mikni divas reizes otrie bobsleja divniekos.

Ķibermanis pēc otrās dienas gan bija škrobīgs, jo olimpiskajam čempionam Frančesko Frīdriham zaudēja tikai sešas sekundes simtdaļas. Toties pēc pirmās sacīkšu dienas Oskars slavēja posma rīkotājus, sakot, ka citi Pasaules kausa posmu rīkotāji Siguldai var pienest tikai ūdeni. Jācer, ka Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) to novērtēs un arī nākamajā sezonā uz Latviju brauks šo sporta veidu elite.

3. Florbola izlase – neizmantota iespēja

Pēc četru gadu pārtraukuma Latvijas florbola izlase atkal ir piektā labākā pasaulē, esot tikai aiz šī sporta veida grandiem – Somijas, Zviedrijas, Šveices un Čehijas. Puiši ir malači, tomēr, kā uzsver Latvijas Florbola savienības (LFS) prezidentam Ilvim Pētersonam, varēja arī labāk. Piektā vieta ir ļoti, ļoti labi, bet izcils sasniegums būtu tikšana pusfinālā, norāda Pētersons.
Pēc sensacionālās uzvaras pār Čehiju sekoja klupiens mačā ar Vāciju, kas pēc tam arī noteica Latvijas tālāko likteni turnīrā. LFS vadītājs piebilst, ka tā, iespējams, ir daudzu Latvijas sportistu mentalitāte, kad izšķirošajā brīdī pietrūkst kāds nieks, lai pakāptos jau pavisam citā līmenī.

Reklāma
Reklāma

4. Zubkova sāga – krievi baidās no SOK

Pagājušajā nedēļā Krievijas Olimpiskā komiteja (OKR) apstrīdēja Maskavas tiesas lēmumu attaisnot dopinga lietošanā apsūdzēto un jau sodīto bobslejistu Aleksandru Zubkovu. Maskavas tiesa lēma, ka Krievijas teritorijā nav spēkā Starptautiskās Arbitrāžas tiesas (CAS) lēmums atņemt Zubkovam 2014.gadā Sočos izcīnītās zelta medaļas divniekos un četriniekos, pasludinot, ka Krievijas teritorijā viņš joprojām ir uzskatāms par olimpisko čempionu. Loģiski, ka šāds tiesas lēmums ir pretrunā ar visām starptautiskajām normām, uz ko savā apelācijā norādījusi arī OKR.

Te gan jāpiebilst, ka Krievijas Olimpiskā komiteja apelāciju iesniedza tikai pēc Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) spiediena. SOK uzreiz skaidri pavēstīja, ja vien negribat arī Tokijā startēt zem neitrāla karoga un bez savas komandas, tad panākat, lai CAS lēmumi tiek ievēroti un Zubkovs atgriež savas medaļas.

Protams, krievi negrib atkārtot Phjončhanas ziemas Olimpiādes notikumus, kur startēja vien “olimpiskie atlēti no Krievijas”, tāpēc Zubkovam nekas cits neatliks, kā no cēlmetāliem šķirties.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.