Ekrānšāviņš. Twitter @thepophive

Turpinās augstās modes ķircināšana – Louis Vuitton rokassomiņa, kas ir mazāka par sāls graudiņu, izsolē pārdota par 63 000 dolāru 20

Neliela rokassomiņa, kuras izmēri ir tikai 657 x 222 x 700 mikroni, trešdien tiešsaistes izsolē tika pārdota par vairāk nekā 63 000 ASV dolāru.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
7 brīnumēdieni! Pārtikas produkti, kuru regulāra iekļaušana ēdienkartē kavē ādas novecošanos
Lasīt citas ziņas

Cilvēka acij tikko pamanāmā, fluorescējošā dzeltenzaļā soma ir veidota pēc populārā Louis Vuitton dizaina, lai gan tas ir Ņujorkas mākslas kolektīva darbs, nevis pati luksusa zīmola prece.

Bruklinā bāzētā grupa MSCHF, nodēvējot savu mazo veidojumu par “Mikroskopisku rokassomu”, apgalvo, ka soma ir pietiekami šaura, lai izietu cauri adatas acij, un taā esot mazāka par jūras sāls graudiņu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Objekts tika izgatavots, izmantojot divu fotonu polimerizāciju, ražošanas tehnoloģiju, ko izmanto, lai 3D drukātu mikro mēroga plastmasas detaļas. Somiņa tika pārdota kopā ar mikroskopu, kas aprīkots ar digitālo displeju, caur kuru var apskatīt somu.

Reklāmas fotogrāfijā dizains redzams detalizētāk, atklājot Louis Vuitton raksturīgo monogrammu “LV”. Šķiet, ka soma ir balstīta uz franču etiķetes OnTheGo tote, kas pašlaik tiek pārdota pilna izmēra mazumtirdzniecībā par 3100 līdz 4300 USD.

Pārdošanu rīkoja tiešsaistes izsoļu nams Joopiter, kuru dibinājis amerikāņu mūziķis, ierakstu producents un dizainers Farels Viljamss. Lai gan Viljamss pašlaik darbojas kā Louis Vuitton vīriešu apģērbu radošais direktors, MSCHF galvenais radošais darbinieks Kevins Vīsners iepriekš laikrakstam New York Times sacīja, ka kolektīvs nav lūdzis viņa vai Francijas etiķetes atļauju izmantot savu logotipu vai dizainu.

“Farelam patīk lielas cepures, tāpēc mēs viņam izgatavojām neticami mazu somiņu,” viņš pastāstīja laikrakstam.

MSCHF, kas dibināts 2016. gadā, ir nokļuvis ziņu virsrakstos ar tā sauktajiem “pilieniem” — necienīgiem mākslas projektiem, kas bieži vien izjoko patēriņa kapitālismu, vienlaikus gūstot peļņu.

“Nike” pat iesūdzēja grupu tiesā par tās “Sātana apaviem” — grupa šo sēriju izdaiļoja ar sātaniskiem simboliem un asins lāsēm. Galu galā strīds tika atrisināts ārpustiesas kārtībā.

Kolektīvs, kas pazīstams ar mākslas pasaules ķircināšanu ar pārmērībām — gan viltotu Endija Vorhola zīmējumu pārdošanu, gan Deimana Hērsta gleznu sagriešanu —, kolektīvs ir pievērsis uzmanību arī luksusa modei.

Reklāma
Reklāma

2021. gadā grupa saplēsa četras Birkin rokassomas, lai izveidotu sandales (sauktas par “Birkinstocks”). Tās viņi piedāvāja par 76 000 USD.

Pavisam nesen tās karikatūras formas gumijas zābaki, kas pazīstami kā “Big Red Boots”, kļuva par sensāciju pēc tam, kad tos valkāja tādas zvaigznes kā Doja Cat, Iggy Azalea un Janelle Monae.

Pirms šīs nedēļas izpārdošanas MSCHF atteicās atbildēt uz CNN jautājumiem par savas rokassomas izveidi. Tomēr paziņojumā, kas tika publicēts līdzās izsoles sarakstam, tika apgalvots, ka modes industrijas mīlestība pret mazajām somām ir redzējusi tos “pastāvīgi abstraktākus” līdz tādam līmenim, ka piederums ir “tīri zīmola apzīmētājs”.

“Iepriekšējās mazās ādas rokassomas ir tik disfunkcionālas, ka sagādā neērtības to “valkātājam”, teikts paziņojumā. “”Mikroskopiskā rokassomiņa” noslēdz to līdz pilnīgai loģiskai. Praktisks priekšmets tiek pārvērsts par rotaslietām, visas tā funkcijas ir pazudinātas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.