Miķelīšu šķirnes: kā izvēlēties? 0
“Kā izvēlēties miķelīšu šķirnes?” EDĪTE TUKUMĀ
Zemnieku saimniecības “Bērziņi” dārzniece Iveta Bērziņa secina, ka klimats Latvijā pamazām mainās un vairākus gadus pat agrās šķirnes nav gribējušas ziedēt, tāpēc stādaudzētavā jaunas šķirnes īpaši nemeklē. Arī Jaunanglijas ziemasteres uzzied diezgan vēlu, toties tām reti kad parādās miltrasa.
– Nākamajam gadam no ārzemju audzētavām esam pasūtījuši spilvenveida ziemasteru šķirni ‘Kassel’ ar lieliem, košiem, aveņsārtiem ziediem. Kad saņemsim stādmateriālu, varēsim vērtēt. No Latvijā zināmām Jaunbeļģijas ziemasterēm mums ļoti patīk ‘Kristina’ ar samērā lieliem, baltiem ziediem, spilvenveida ziemasteres ‘Blue Boy’ un ‘Sapphire’ ar spilgti ziliem ziediem. Miltrasa šīm šķirnēm parādās vēlāk nekā citām, piemēram, Jaunbeļģijas ziemasterēm ‘Jenny’, ‘Belosņeška’. Krāšņas ir arī pavisam zemās šķirnes ‘Aramis Blue’, ‘Aramis Rose’ un ‘Aramis White’ bet tās mēdz neuzziedēt, – stāsta “Bērziņu” saimniece.
Puķkope Guna Rukšāne iesaka stādīt Jaunbeļģijas ziemasteres ‘Professor Anton Kippenberg’ ar zili violetiem ziediem un ‘Royal Ruby’, kas veido zemu krūmu ar sarkaniem ziediem. Abas zied septembrī, krūmi ir īpaši jutīgi pret mitruma trūkumu. Ja vien iespējams, šīs ziemasteres vēlams audzēt brīvākā pudurītī, nevis iespiestas starp citiem augiem, jo tad mazāk slimos ar īsto miltrasu. Augi patērē daudz barības vielu, tāpēc vēlama pietiekami mitra, labi mēslota, irdena, caurlaidīga augsne un saulaina vieta.