Miega speciālists Irbe skaidro, kad ir lielākā krākšana un kā to novērst 2
Dr. Apinis

Foto: PN/ SCANPIX/ LETA

Kanāla RīgaTV 24 raidījuma “Dr. Apinis” viesis – miega speciālists – neirologs Dainis Irbe pastāstīja par miega apnoju, krākšanu un miega aparātiem.

Reklāma
Reklāma
Atrasts ceturtā Pabrades poligonā pazudušā kareivja ķermenis: viņš neatradās purvā 80
Kāpēc amerikāņu karavīri brauca tur, kur nedrīkstēja? Izskan aizdomīga versija
Kokteilis
Latviešu daiļavu TOP 10: sievietes, kuru šarms neatstāja vienaldzīgu pat mākslīgo intelektu
Lasīt citas ziņas

Runājot par miega aparātu, speciālists teica, ka pieaugušie mēdzot uzskatīt, ka ar miega aparātu viņi negulēšot nekādā gadījumā.

Pēc Irbes teiktā, svarīgi apzināties, ka pieaugušie nakts miega laikā elpojot ap 6000 reižu, no kurām cilvēkam ar miega traucējumiem vairāki simti varētu būt gārdzieni, kas rodas iekrācoties.

CITI ŠOBRĪD LASA

Irbe sacīja, ka, guļot ar miega aparātu, cilvēks uz visu nakti būs aizvēris savu muti, gārdziena vietā cilvēks vienkārši ieelpo caur degunu, rezultātā ievērojami samazinās pamošanās skaits naktī.

Speciālists atzīmē, ka šādi aparāti ne visiem var palīdzēt.

Kad ir lielāka krākšana? – raidījumā jautāja ārsts Pēteris Apinis.

Irbe teica, ka krākšana pārsvara notiek, kad cilvēks guļ uz muguras, bet esot arī zināmi gadījumi, kad cilvēki krāc, guļot arī uz sāniem un vēdera.

Lai novērstu gulēšanu uz muguras, speciālists iesaka guļamajā kreklā uz muguras iešūt tenisa bumbiņu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.