Foto: pexels.com

Miega hormons pret matu izkrišanu? Skaidrojam, kā tas darbojas 0

“Nesen aptiekā kāda apmeklētāja lūdza viņai izgatavot ļoti vājas koncentrācijas melatonīna šķīdumu smērēšanai galvas ādā, lai mati augtu biezāki un veselīgāki.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Farmaceite pirmoreiz par kaut ko tādu dzirdēja, tāpēc arī neko pagatavot nevarēja. Melatonīnu taču liek tabletēs miegam. Vai tiešām to var arī galvā smērēt, vai tā nav kārtējā cilvēku muļķošana?” jautā Sandra no Rīgas.

“Negribētu tam piekrist, ka tā ir kārtējā cilvēku muļķošana. Kā zināms, melatonīns ir hormons, kuru mūsu organisms dabīgi izstrādā un kura sintētiskos analogus izmanto tabletēs, lai regulētu aizmigšanas un pamošanās ciklus cilvēkiem ar īslaicīgām miega problēmām,” skaidro ārste, matu speciāliste Inga Zemīte.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Bet pasaulē ir veikti pētījumi par lokāliem (ārīgi lietojami) līdzekļiem ar melatonīnu pret matu izkrišanu, un šie lokālie līdzekļi patiešām ir palīdzējuši. Kādu pētījumu veica par 0,0033% melatonīna šķīdumu, ko reizi dienā pirms gulētiešanas vajadzēja iesmērēt galvas ādā.

Pētnieki secināja, ka tas pakāpeniski palielināja melatonīna līmeni asins serumā, un tas savukārt ir ļoti svarīgi, lai mati labāk augtu un varētu atjaunoties.

Vēl kādā citā pētījumā secināja, ka matu stāvoklis sāk uzlaboties pēc trīs mēnešus ilga lokālā šķīduma lietošanas ik vakaru, bet vēl labāki rezultāti ir pēc sešiem mēnešiem gan attiecībā uz paša mata biezumu, gan uz izkrišanas samazināšanos.

Vienlaikus pētnieki norādījuši, ka melatonīna šķīdums lokāli var palīdzēt tikai agrīnā matu izkrišanas stadijā un nav vērts cerēt, ka tas spētu ataudzēt sen pazaudētus matus. Pagaidām tas viss vēl nav izpētīts līdz galam, un domāju, ka arī reālais rezultāts ir pārāk vājš, lai ar šādiem līdzekļiem varētu atrisināt kādas ļoti nopietnas matu problēmas.

Tajā pašā laikā melatonīns tiek arvien biežāk iekļauts kā sastāvdaļa preparātos pret matu izkrišanu gan tablešu, gan ārīgi lietojamu šķīdumu formā.

Melatonīns pazīstams arī kā spēcīgs antioksidants, un tas nodrošina matu aizsardzību no brīvajiem radikāļiem, kuri izraisa matu šūnu destrukciju.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.