Mežrozīte, dzērvene un citas rudens ogas pirtī 0
Visu, kas nogatavojies savvaļā vai izlolots dārzā, var izmantot arī skaistuma vairošanai un veselības stiprināšanai pirtī. Gan ārīgi – skrubju un slotu sastāvā, kompresēs un apliekamajos, gan iekšķīgi – dzērienos un vieglās uzkodās.
Kārtīga pirtsreize ilgst vismaz piecas sešas stundas. Organismam tā ir pamatīga slodze, kuras laikā nevajadzīgais tiek izvadīts, bet to, kas vēl noderētu, iespējams uzņemt papildus. Arī ar svaigiem, nule sarūpētiem dabas labumiem. Taču tā ir joma, kurā strikti priekšraksti neder. Paskatīsimies, kas rodams dārzā, upmalā, tuvākajā mežā, un radoši riktēsimies ar to! Protams, vispirms kaut aptuveni saprotot, kāda kuram augam iedarbība gan uz ķermeni, gan garu.
Apstākļi grūtāki, rūdījums skarbāks
Savvaļas dabas bagātībām izdzīvošanas programma parasti ir mazliet skarbāka nekā cilvēku apčubinātajām kultūrām. Te karsts, te auksts, te pārlieku slapjš vai sauss, taču papildu aizsardzību nav ko gaidīt – jāiztur. Šāds rūdījums, kas pūrā katrai meža ogai, palīdz arī mūsu imūnsistēmai.
Bārbele
Ne vien spēcina organismu, bet arī enerģētiski piesaista naudu un palīdz iegūt noturīgu popularitāti, tāpēc īpaši noderētu politiķiem pirms vēlēšanām! Zariņi klāti ar asumiem, tāpēc slotiņām nepiestāv.
* Ogas vai to sula baudāma organisma spēcināšanai.
* Gan ogas, gan lapas, būdamas antiseptiskas, mazina iekaisumu, tāpēc izmantojamas kompresēm (vislabāk – kopā ar medu). Šādas aplikas var klāt gan uz labdabīgiem audzējiem, gan uz mastopātijas izraisītiem sacietējumiem krūtīs, gan uz dažādu ādas problēmu skartajām zonām. Vai arī ziest uz vasarraibumiem.
Smiltsērkšķis (gan kultivētais, gan savvaļā izmukušais)
Imūnsistēmas spēcinātājs.
* Mundrumam – pa saujai ogu vai malkam atšķaidītas sulas visu pirtsrituāla laiku.
* Ādas veselīgumam – samaltu kauliņu skrubis.
* Maska ķermeņa tvirtumam – sašķaidītu ogu mikslis ar saldo krējumu, burkānu vai ābolu izspiedām vai sablendētu gurķi.
Mežrozīte
Tai piemīt uzmundrinoša enerģētika, kas tonizē un dod spēku.
* Svaigi augļi avota ūdenī – vitamīnu dzēriens, mazliet pavārīti (svaigi vai žāvēti) – tēja.
* Divas mežrozīšu koksnes nūjas – instrumentu komplekts vibrāciju masāžas veikšanai: ar vienu vālīti lēni braukā pa ķermeni, īpaši pakavējoties pie problēmu skartajām vietām, ar otru pa to viegli bungo. Organismu dziļi skar gan fiziskā pieskāriena radītās vibrācijas, gan sasniedz auga enerģētiskā informācija.
Dzērvene
Dziedniecības oga, kuras bagātīgais antiseptisko un antibakteriālo vielu saturs normalizē organisma mikrofloru, bet spēja uzlabot vielmaiņu veicina arī atbrīvošanos no liekā svara.
* Pa kādai mutē iemestai ogai visu pirts laiku – organisma stiprināšanai!
* Organisma vispārējā tonusa celšanai – pirtsrituāla sākumposmā izdzer dzērveņu un biešu sulas kokteili (1:1), bet ne vairāk par pusglāzi.
* Dzērveņu sula ar nelielu ķiploka un medus piedevu – asinsvadu tīrītājs, līdzeklis pret aterosklerozi.
* Ja sākusies vēnu problēmu izraisīta čūla, kājas var saudzīgi pamasēt ar saspaidītām dzērvenēm vai aplikt ar ogu putriņu, tad pārklāt ar lina audumu un, dzenot pāri sakarsētu gaisu, saudzīgā siltumā izpērt.
Irbene
Skaistuma oga ar izteikti dziedniecisku efektu.
* Pirtī notiesātas ogas ar medu – līdzeklis pret saaukstēšanos.
* Ogu uzlika – noder pret hemoroīdiem.
* Visam ķermenim uzklāta ogu maska – gan pretgrumbu līdzeklis, gan sīku ādas savainojumu, sevišķi apdegumu, dziedinātājs.
Vērts ielāgot
* Sablendētām ogām, ko izmanto kompresēs vai aplikām, vēlams pievienot medu, auzu pārslas un miltus, smalcinātus riekstus, krējumu, eļļu, raugu vai olu – kas kuro reizi pie rokas un vairāk patīk.
* Ogas un augļi – skaistumam, skrubji – atmirušās ādas daļiņu noberšanai; šīs funkcijas apvienot nevajadzētu.
* Daudz patīkamu atklājumu sniedz mēģinājumi ogas un dažādas veselības piedevas savienot ar māliem.