Ilustratīvs attēls

Mežaparkā šorīt ieklīdis alnis 1

Kultūras un atpūtas parka “Mežaparks” teritorijā, Ostas prospektā, šodien ap plkst.8 manīts alnis, liecina pašvaldības SIA “Rīgas meži” mājaslapā publicētais paziņojums.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Spriežot pēc pēdām un aculiecinieka apraksta, tas bijis paliela auguma aļņu bullēns. Šis ir jau otrais gadījums, kad “Mežaparkā” redzēts alnis – iepriekš kāds aļņu teļš ieklīdis parkā tieši pirms diviem gadiem – 2012.gada 25.maijā.

Kā norāda “Rīgas mežu” pārstāvji, aļņi ir lieliski peldētāji, tāpēc iespējams, ka dzīvnieks Mežaparkā nonācis, pārpeldot Ķīšezeru. Aļņu mazuļi dzimst maija beigās un jūnija sākumā un uzturas kopā ar māti līdz brīdim, kad tai piedzimst nākamie mazuļi. Tāpēc šis alnis visdrīzāk ir gadu vecs un nupat kā nošķirts no mātes.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Rīgas meži” aicina “Mežaparka” apmeklētājus būt uzmanīgiem un dzīvniekam bez vajadzības netuvoties. Tāpat ieteicams uzmanīt bērnus un turēt saitē suņus, jo tie var saost meža dzīvnieku un to apdraudēt. Atbilstoši kultūras un atpūtas parka “Mežaparks” noteikumiem suņus parka teritorijā drīkst vadāt tikai piesietus saitītē un ar uzpurni.

Parka saimnieki uzsver, ka alnis ir miermīlīgs dzīvnieks un cilvēkam neuzbrūk, ja neskaita aļņu mātes, kuras aizstāv savus mazuļus. Taču pārbiedēts dzīvnieks var uzvesties visai neaprēķināmi. Ieteicams uzmanīties arī autovadītājiem – aļņi apzinās, ka ir lieli dzīvnieki, un no automašīnām īpaši nebaidās.

Mežaparka teritorija ir 400 hektārus plaša, un alnim tajā atradīsies gana daudz vietas dzīvošanai, tāpat kā stirnām, lapsām un citiem meža dzīvniekiem, kas tajā dzīvo. “Rīgas mežu” pārstāve Elga Zēģele 2012.gadā norādīja, ka Mežaparks nav zooloģiskais dārzs, tāpēc alnis speciāli netiek pieskatīts vai traucēts, un tas arī pats speciāli nemeklē iespēju tikties ar cilvēkiem. Dzīvnieka atrašanās vieta ir pilnībā viņa paša ziņā.

Pilsētas teritorijā meža dzīvnieki ieklīst gandrīz katru pavasari. Iepriekšējos gados kāds alnis skraidījis pa Āgenskalna ielām, citreiz kāds dzīvnieks manīts Biķernieku apkaimē. Mežaparka alni ieteicams īpaši nebiedēt, lai tas neapjuktu un neieskrietu kādā apdzīvotā teritorijā, jo tad gan dzīvnieku nāktos notvert un iemidzināt, lai nogādātu atpakaļ mežā.

Alnis (“Alces alces”) ir vislielākais dzīvnieks Latvijā. Tas var sasniegt divu metru augstumu līdz skaustam, gandrīz trīs metru garumu un 300 līdz 350 kilogramu svaru. Alnis ir viens no vecākajiem Latvijas iemītniekiem un dzīvo šeit jau kopš ledus laikmeta beigām. Gadsimtiem ilgi tas bijis mūsu vienīgais briedis un par alni iesaukts tikai pirms kādiem simt gadiem. Lietuvieši un reizēm arī latgalieši alni vēl tagad sauc par briedi. Rīgas pilsētai piederošajos mežos mīt ap simts aļņu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.