Atjaunotajai LLU Meža fakultātei tagad ir ne tikai skaists ārējais tēls, bet arī ērtas un sakārtotas studiju telpas.
Atjaunotajai LLU Meža fakultātei tagad ir ne tikai skaists ārējais tēls, bet arī ērtas un sakārtotas studiju telpas.
Foto: Ruslans Antropovs

LLU Meža fakultāte – modernākā Baltijā 10

Anita Jaunbelzere, Ingrīda Mičāne, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas

Atklāšanas brīdī Meža fakultātes dekāns Linards Sisenis rezumēja, ka 2021. gada novembrī ēkā noslēgušies nozīmīgi energoefektivitātes uzlabošanas darbi un tā ieguvusi jaunu ārējo veidolu.

Turklāt 2020. gadā īstenota būtiska studiju vides modernizēšana un tagad topošajiem speciālistiem pieejamas ērtas, modernas studiju telpas.

CITI ŠOBRĪD LASA
Atklāj atjaunoto LLU Meža fakultāti

Tā ir viena no senākajām LLU fakultātēm, kas savulaik dibināta 1920. gadā kā Latvijas Augstskolas Lauksaimniecības fakultātes mežkopības nodaļa un atradās Rīgā. Mainoties vietām un nosaukumiem, pašreizējo mājvietu Jelgavā, Akadēmijas ielā 11, fakultāte ieguva 1957. gadā.

Kopš tā laika ēkā vairākkārt veikti iekšējie uzturēšanas darbi, taču īpaši apjomīgi tie bijuši pēdējos trīs gados, kombinējot dažādus finansējuma avotus, un kopumā fakultātē kopš 2018. gada ieguldīti aptuveni 1,2 miljoni eiro, ievērojami uzlabojot ēkas energoefektivitāti un ārējo veidolu.

LLU Meža fakultātes dekāns Linards Sisenis jauniekārtotajā motorinstrumentu laboratorijā, kam aprīkojumu dāvinājis uzņēmums “Husqvarna Latvia”.
Foto: Ruslans Antropovs

Fakultātes ēkā radītas unikālas mācību laboratorijas, kādām līdzīgas citās Baltijas valstīs nav. Viena no tām ir “Husqvarna” motorinstrumentu laboratorija, kurai aprīkojumu dāvinājis uzņēmums “Husqvarna Latvia”.

Ar jaunu aprīkojumu iekārtotas arī citas telpas: Meža aizsardzības, Medniecības, Mežizstrādes un Dendroloģijas laboratorija. Ar SIA “Vīgrieze” finansiālu atbalstu īstenota fakultātes foajē interjera renovācija un izveidota LLU Meža fakultātes dekānu portretu galerija.

Būtiskas pārmaiņas piedzīvojusi arī profesora Alfona Grīnfelda vārdā nosauktā auditorija, fakultātes informācijas centrs – bibliotēka, datorklase un konferenču zāle. Studentu vajadzībām īpaši aprīkotas arī fakultātes koplietošanas telpas, lai tajās būtu ērti pildīt studijām nepieciešamos darbus.

Patlaban fakultāte īsteno astoņas studiju pro­grammas dažādos studiju līmeņos, jaunākā no tām ir “Ilgtspējīga mežsaimniecība”, kas paredzēta ārvalstu studentiem angļu valodā.

“Latvijas ekonomikai mežs ir viena no svarīgākajām vērtībām. Šobrīd 22% no mūsu eksporta veido meža produkti, izstrādājumi un mēbeles. Taču mežs nav tikai ekonomisks ieguvums. Pandēmijas laikā redzam, ka tā ir vieta, kur ejam atpūsties un smeļamies spēku. Tas viss nebūtu iespējams, ja mums nebūtu Meža fakultātes, kur daudzu gadu garumā tiek audzināti Latvijas jaunieši, kuri šeit apgūst zināšanas un pēc tam tās veiksmīgi lieto. Mēs esam viena no vadošajām meža valstīm pasaulē, un tas ir, pateicoties cilvēkiem, kuri strādā mežā un pārstrādē,” ēkas atklāšanā teica zemkopības ministrs Kaspars Gerhards.

Reklāma
Reklāma

Savukārt LLU rektore I. Pilvere atzina, ka meža nozare nevar pastāvēt bez zināšanām un tās ir iegūstamas Meža fakultātē. Taču, viņasprāt, ne jau māja tās nodrošina, bet gan gars, kas ir mājā. Tāpēc rektore izteica lielu pateicību profesoriem un studentiem par šī gara veidošanu un uzturēšanu.

“”Latvijas valsts meži” vienmēr ir atbalstījuši fakultāti un turpinās to darīt arī turpmāk. Vēlamies vēl vairāk paplašināt studentu prakšu iespējas praktisko iemaņu apgūšanai, tādējādi nodrošinot teorētisko un praktisko zināšanu sinerģiju. Mēs redzam šo fakultāti kā Latvijas meža ilgtspējīgas attīstības spēku. Gan šodien, gan nākotnē šeit izaugušie speciālisti uzturēs mūsu mežus un tos attīstīs, kā arī nodos nākamajām paaudzēm līdzvērtīgas dabas bagātības,” atzina AS “Latvijas valsts meži” padomes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis.

Ēkas energoefektivitātes uzlabošanas darbi īstenoti, domājot par klimata pārmaiņām, lai samazinātu siltuma aizplūšanu apkārtējā vidē, uzlabotu energoefektivitāti, samazinātu izdevumus par ēkas uzturēšanu, kā arī uzlabotu tās izskatu.

Publikācija tapusi sadarbībā ar Meža attīstības fondu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.