V. Krustiņš: – Teicāt, ka sadarbosieties ar valdošo koalīciju… 19
– … ar partijām. Ar koalīciju mums sarunas nav, jo viņi visi minēja, diez kā beigsies koalīcijas līguma slēgšana. Tajā varētu “ierakstīties” ierobežojumi, kas liktu atteikties no iepriekš solītā. Tur esot paredzēta “disciplīna”, kas liegs sadarboties ar RA konkrētos jautājumos. Piemēram, ja partija iestājas par labu citādai iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārdalei, kamdēļ reģioni iegūtu vairāk naudas, tad koalīcijai tomēr piederēs noslēguma vārds, ka šī partija tā nedrīkst rīkoties, kad jāsastāda valsts budžets.
– Parādījies jauns vārdiņš “jēgpilns”. Vai sadarbība ar vadošajām partijām būs jēgpilna? Varbūt laiciņu pagaidīt, lai rokas paliek “tīras”? Varas partiju grēku sarakstu taču veidos.
– Skatām mūsu programmu. Tur ir punkts – dot tautai tiesības vēlēt Valsts prezidentu. Satiekoties ar katru no partijām, interesējamies – mīļie kolēģi, vai esat ar mums vienisprātis? Jā, esam. Tad novembrī virzām Satversmes grozījumus, lai jau jūnijā tauta pirmoreiz dodas pie prezidenta vēlēšanu urnām. Pirms vēlēšanām piecas tagadējās Saeimas partijas no sešām vēlētājiem teica – mēs par tautas vēlētu prezidentu! Novembrī redzēsim, kas ar to notiks. Jau tagad zīmēs atkāpšanās ceļus. LZS atbalstot šo domu, toties Zaļā partija esot pretī, bet NA vēl gribot diskutēt. Balsošanā būs jāspiež poga. Uz tablo parādīsies, kas par, kas pret, kas atturas.
– Valdību sakombinēs no vecās komandas, bet vai tas radīs apmierinātību darbaļaužu masās? Atkal tie paši vēži, tā pati darīšana, bet pēc vēlēšanām cilvēki gaida svaigākas domas un sejas. Laimdotas kundze arī tā kā svārstās, vai premjeres amats viņai būs piedzīvojums uz četriem gadiem. Tāpēc vai Bondaram prātīgākais nav pagaidīt, kas ar šo cēlo koalīciju notiks?
– Ja šis vairākums vēlas darboties kā līdz šim, es tiešām labprāt nolūkotos, kā viņi pierādīs prātā ieņemto domu, ka vēlētājs uzticējis šīm partijām turpināt tādā garā tālāk. RA neliekas, ka šis apgalvojums atbilst patiesībai. Mēs redzam, ka cilvēki noilgojušies pēc citādas darbības, citādas politikas un citādas attieksmes pret vēlētājiem no valsts varas puses.