Cilvēki pulcējas protestā pret obligātu vakcināciju
Cilvēki pulcējas protestā pret obligātu vakcināciju
Foto: Artūrs Drēska/RīgaTV 24

“Mēs redzam, ka šie ieviestie pasākumi ir devuši efektu!” VM atklāj, kā samazinājusies iedzīvotāju mobilitāte Latvijā 51

Nacionālā veselības dienesta modeļi uzrādījuši, ka cilvēku mobilitātes kritums aizvadītajās nedēļās bijis aptuveni 40% apmērā, žurnālistiem pavēstīja Veselības ministrija (VM) Vides veselības nodaļas vadītāja Jana Feldmane.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

Savukārt kompānijas “Google” mobilitātes dati, pēc Feldmanes sacītā, parādījuši, ka mazumtirdzniecības un atpūtas vietās apmeklētāju skaits sarucis par 41%, bet sabiedriskajā transportā – par 42%. Darbavietās šis sarukums esot 35% apmērā, taču vienlaikus par 12% pieaugusi cilvēku uzturēšanās savās dzīvesvietās.

“Mēs redzam, ka šie ieviestie pasākumi ir devuši efektu, tajā pašā laikā šī situācija joprojām ir nestabila, jo tas ir tikai sākums un kādu izmaiņu rezultātā šī tendence var mainīties, tāpēc joprojām jābūt piesardzīgiem,” skaidroja VM nodaļas vadītāja.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat viņa atzīmēja, ka aizvadītās nedēļas laikā, no 1. līdz 7.novembrim, jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits Latvijā ir samazinājies par 23,4%, turklāt par 3,4% samazinājies arī stacionēto Covid-19 pacientu skaits.

Kā būtisku rādītāju Feldmane izcēla arī Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficientu, kas aizvadītājā nedēļā samazinājies par 0,17, patlaban sasniedzot 0,8 un tādējādi uzrādot Covid-19 izplatības samazinājumu sabiedrībā.

Jau ziņots, ka iepriekš, izsludinot “lokdaunu”, bija iecerēts panākt 40% kontaktu skaitu samazinājumu, lai apturētu saslimstības līknes straujo kāpumu. Arī veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) bija atsaucies uz 40% robežu, rosinot 18.oktobra Krīzes vadības padomes sēdē noteikt Latvijā stingrus drošības pasākumus. Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs savukārt iepriekš skaidrojis, ka “pie šiem 40% ir cerība, ka samazināsies minētais [reproduktivitātes] koeficients līdz 0,8”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.