“Mēs nevaram salīdzināt Latvijas armiju ar Ukrainas!” Slaidiņš piesauc Pirmo un Otro pasaules karu 0

Majors Jānis Sladiņš un žurnālists Ansis Bogustovs šobrīd atrodas Ukrainā. No turienes abi apspriež kara aktualitātes un izdara secinājumus, gan par Latvijas, gan Ukrainas armijām.

Reklāma
Reklāma
Trampa pacietības mērs beidzot ir pilns – Kremlis sāk stostīties
Veselam
saprast, ka organismam trūkst D vitamīna? 5 pazīmes, kas palīdzēs to atklāt
TESTS. Iespējams, pasaulē vienkāršākais tests, kurā 90% izgāžas kā vecas sētas
Lasīt citas ziņas

“Ukrainas armija – kāda tā šobrīd ir, kā tā cīnās, to nevar salīdzināt ar Latvijas spēkiem,” norāda Slaidiņš.

Vai tad nebūtu loģiski, ka Latvija var mācīties no Ukrainas armijas kļūdām un darīt citādāk, darīt labāk? “Viņiem tomēr konflikts ir jau kopš 2014. gada. Kaut iesaldēts, bet konflikts bija, un tas deva iespēju viņiem aizsardzības līnijas dziļumā, trīs lokus, kā saka. Ukrainā karš notiek līdzīgi kā Pirmajā un Otrajā pasaules karā,” viņš norāda.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau ziņots, ka kraina stingri noraida jau saņemtās ASV militārās palīdzības klasificēšanu par aizdevumu, piektdien paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

“Mēs esam pateicīgi par šo atbalstu, bet tas nav aizdevums un mēs neļausim to” šādi klasificēt, Zelenskis sacīja žurnālistiem Kijivā.

Viņš arī apstiprināja, ka Ukraina ir saņēmusi no ASV jaunu vienošanās par minerālu resursiem projektu.

Drīz pēc stāšanās ASV prezidenta amatā janvārī Donalds Tramps saistīja militāro palīdzību Ukrainai ar piekļuvi tās retzemju minerālu resursiem. Vienošanos šajā jomā bija paredzēts parakstīt 28.februārī, bet to izjauca Zelenska un Trampa strīds Baltajā namā.

Zelenskis raksturoja jaunāko vienošanās versiju kā “pilnīgi atšķirīgu no iepriekšējās” un atzīmēja, ka tajā tagad ir ieļauti punkti, kurus Ukraina jau bija noraidījusi agrāk notikušās sarunās.

Laikraksti “The New York Times” un “Financial Times” un aģentūra “Bloomberg” ziņoja, ka Vašingtona ir palielinājusi savas finansiālās prasības Kijivai. Ir ziņots, ka jaunais vienošanās projekts arī paplašina ASV kontroli pār Ukrainas dabas resursiem, ieskaitot minerālus, naftu, gāzi un kritisko infrastruktūru.

Tas ir radījis bažas, ka šī vienošanās var graut Ukrainas suverenitāti un radīt juridiskus šķēršļus tās centieniem iestāties Eiropas Savienībā (ES), jo daži punkti var būt pretrunā ES noteikumiem.

Reklāma
Reklāma

Zelenskis vēlreiz apliecināja, ka Ukraina neparakstīs nekādu vienošanos, kas varētu apdraudēt tās iestāšanās ES procesu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.