Kafejnīcas “Lauvas nama” ēdiens.
Kafejnīcas “Lauvas nama” ēdiens.
Ekrānuzņēmums no soctīkla “X”/Elviss Strazdiņš foto.

“Mēs nedrīkstam ļaut šim vēstures piemineklim nomirt…” Soctīklotāji spriež, kāpēc Rīgas populārajai kafejnīcai “Lauvas nams” draud bankrots 0

“Izlasīju sliktās ziņas par Lauvas namu un momentā nolēmu to apciemot (pēc 5 gadu pauzes). Mēs nedrīkstam ļaut šim vēstures piemineklim nomirt,” tā soctīkla vietnē “X” raksta Elviss, kurš devās apmeklēt Rīgā gadu desmitiem populāro kafejnīcu “Lauvas nams” pretim Dailes teātrim uz Brīvības ielas, kad padzirdēja šonedēļ ziņu par to, ka uzņēmumam kļuvis problemātiski turpināt biznesu. Klientu piesaisti kavējot arī autosstāvietu trūkums tuvējā apkārtnē.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Tā ir cūku kūts. Pat cūkas dzīvo labāk.” Krievijas Ārējās izlūkošanas dienesta vadītājs nosauc 3 nosacījumus, lai vienotos ar Ukrainu 99
ASV, iespējams, izdarīs ko starptautiski negaidītu. Tās lemj par to, kam pieder Krima
Kokteilis
Dzimuši ģēniji: šīm zodiaka zīmēm ir augstākais IQ 4
Lasīt citas ziņas

Ieraksts raisījis plašu diskusiju par kafejnīcas “Lauvas nams” kvalitāti un cenām, kā arī turpmāko spēju pastāvēt. Lūk, turpinājumā lasiet soctīkla “X” lietotāju komentārus.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Noteikti žēl Lauvas nama. 1. Viņu pašreklāmā patika termins 5* ēdnīca. Tās 5* zvaigznes atbilda patiesībai. 2. LN bija maza kadru mainība, vismaz pavāros un viņu pavāri bija tiešām labi savā – “ēdnīcas klasē”,” komentēja Nepareizais.

Andris saka: “Tur nav nekā tāda, ko mājas nemācētu uztaisīt. Tad vēl noteikti daudzas lētākās ēstuvēs piedāvā pat labāku, kvalitatīvāku ēdienu. Dārgam restorānam jāspēj piedāvāt kaut kas garšīgs un tāds, ko ne katrs spēj pats uztaisīt.”

“Lēts tas kantoris nav..par kvalitāti/piedāvājumu neņemos spriest,” raksta Tofiks. “Cik šāda porcija maksā?” piebilst vēl kāds, bet atbildi no Elvisa nesaņem.

“Vēsture pierāda, ka agrāk vai vēlāk visi dinozauri izmirst,” žēli atzīst Gundars.

“Labi, ka nofočēji to visu par piemiņu, jo tur ir tik dārgi, ka viņi varēs klapēties ciet. Viens kg gaļas uz atlaidi ir 3.60, te būs kkas ap 20eur, tas ir dirsā pat Šveicē,” komentē Skaidris.

“Piedod, ja sagraušu Tavas ilūzijas, bet tā gaļa ir vismaz 24h iepriekš cepta…” piebilst vēl kāds.

Jānis mudina: “Tad apmeklējiet Lauvas namu, atbalstiet uzņēmumu! Arī priecātos, ja ēstuve turpinātu darbu, bet, tā kā šāda porcija citur neizmaksātu vairāk par 10€, tad nav jābrīnās, ka cilvēki iet šeit ar līkumu.”

“Mēs ļāvām pelmeņiem nomirt…. Tā bija leģendāra vieta,” piebilst Kaija. “Tai vietai jau sen vajag restartu,” domā Ilona.

“Lauvas nams varētu samazināt cenas līdz bistro līmenim (kas viņi arī ir), varbūt arī klienti atgrieztos,” ieteica Annija.

“Un cik par šo samaksāji? Biju tur pirms 3 gadiem – nē, paldies,” raksta Andis.

Reklāma
Reklāma

“Man, goda vārds, ir bail uz turieni iet, jo tur izskatās tā, it kā pēc ēšanas tur, es vairākas dienas pavadīšu ar vēdergraizēm,” komentē vēl kāds pie Elvisa ieraksta soctīklā “X”.

“Izaugusi jaunā paaudze ar citādākiem ēšanas paradumiem, turklāt ir daudz ķīniešu, vjetnamiešu, kebabu u.c. ēdamvietu, kādu agrāk nebija, tātad, mākslīgi kaut ko uzturēt bez valsts subsīdijām, kuru nebūs, nav iespējams,” situāciju skaidro Dzintars, kāpēc “Lauvas namam” vairs īsti nevedas ar biznesu.

Aicis domā tā: “Kāpēc būtu mākslīgi kaut kas jāatbalsta? Pastāvēs, kas pārvērtīsies. Tāds laikam bija tas teiciens.”

“Dārgi un slikta kvalitāte. Paši īpašnieki ir vainīgi,” uzskata vēl kāds. “Regulāri iekodu tur pirms 20 gadiem. Sen neesmu bijis tajā pusē. Precīzāk pazudu no Rīgas. Tā lamāšanās krievu valodā visur piegriezās. Kas gan tur tik slikts pa šo laiku noticis? Bija pat rindas un darbojās 24/7,” raksta cits soctīklotājs “X” vietnē.

Ar Elvisu solidarizējās vēl cits: “Šodien izdarīju to pašu aiz tiem pašiem apsvērumiem.”

“Lauvas nams” paziņo, ka, iespējams, slēgs uzņēmumu

Šo pirmdien, 14.aprīlī, LETA ziņoja, ka sabiedriskās ēdināšanas uzņēmums SIA “Lauvas nams” pērn strādāja ar 1,162 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 12% mazāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma zaudējumi pieauga par 25,3% un bija 51 613 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka “Lauvas nama” darbību ietekmējusi ekonomiskā krīze valstī un pasaulē.

Vadība arī norāda, ka liela daļa klientu sūdzas par to, ka ēdnīcas tuvumā nav iespējams bez maksas novietot automašīnu uz apmeklējuma laiku. “Lauvas nama” vadība ir lūgusi Rīgas domi pārskatīt jautājumu par autostāvvietu atjaunošanu pie “Lauvas nama”, tomēr pagaidām atbilde nav saņemta.

“Tāpat arī dažādu veikalu un iestāžu izskaušana no Rīgas centra, tostarp Brīvības ielas, ir samazinājusi darba vietas un līdz ar to arī cilvēku plūsmu šajā rajonā,” teikts vadības ziņojumā.

Vienlaikus arī energoresursu cenu pieaugums un iegādāto izejvielu un materiālu cenas ir palielinājušas ražošanas un pārdošanas izmaksas. Pērn “Lauvas nams” ir paaugstinājis realizācijas cenas, tomēr tas nespēj kompensēt izmaksas. “Nākotnes vīzija ir neskaidra, un ,ja nekas nemainīsies, uzņēmumu nāksies slēgt,” teikts vadības ziņojumā.

Uz ziņu par problēmām ar autostāvvietām pie “Lauvas nama” tajā pašā dienā uzreiz reaģēja Rīgas dome.

Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks (NA) ir uzdevis Rīgas izpilddirektoram Jānim Langem izskatīt iespēju pilsētas centrā ieviest bezmaksas auto stāvēšanu uz laiku līdz vienai stundai, aģentūru LETA informēja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka padomniece Elīna Balode.

Ratnieks šādu uzdevumu uzdevis, jo esot saņēmis Rīgas centra uzņēmumu lūgumu. Viņš domā, ka tādā veidā sekmētu klientu pieplūdumu centra uzņēmumiem un risinātu tukšo skatlogu problēmas.

“Rīgas centram jākonkurē ar tirdzniecības centriem Rīgas tālākās apkaimēs, kur pakalpojumu saņemšanai nav jāmaksā par stāvvietām. Stāvvietas ir viens no iemesliem, kāpēc Rīgas centrā uzņēmēji saskaras ar izaicinājumu, kā piesaistīt klientus,” pauž Ratnieks.

Uzņēmums 2023.gadā strādāja ar 1,32 miljonu eiro apgrozījumu un 41 197 eiro zaudējumiem. “Lauvas nams” reģistrēts 1994.gadā un uzņēmuma pamatkapitāls ir 88 929 eiro. Uzņēmuma pamatkapitālā pa 40% pieder Aigaram Ludvigam un Ervīnam Otomeram, pa 8% pieder Lūcijai Elizabetei Smilškalnei un Jolantai Smilškalnei, bet 4% pieder Olgai Jurānei.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.