Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix/LETA

“Mēs nedrīkstam aizmirst par savām interesēm.” Kā šobrīd būtu jārīkojas Baltijas valstīm? 0

Kā šobrīd būtu jārīkojas Baltijas valstīm? Vai mums vajadzētu būt vienotākām?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

TV24 raidījumā “Kārtības rullis” Filips Rejvskis, politologs, sabiedrisko attiecību aģentūras “Mediju tilts” līdzdibinātājs, norāda, ka šobrīd mums savā starpā, ja runā tieši par militāro sfēru, ir liela konkurence.

“Tas pats “Patria” projekts ar tām bruņumašīnām, kā igauņi manevrēja, tas vien parāda – “nav pie mums, tad lai nav nevienam”,” viņš stāsta.

CITI ŠOBRĪD LASA

Un te arī ir tā problēma, ka mēs bieži vien esam pārāk daudz domājuši par Baltijas kopību, tajā pašā laikā lietuvieši un igauņi – par savām interesēm uz mūsu rēķina.

“Es domāju, ka Baltijas vienotība baigi foršā lieta, bet mēs nedrīkstam aizmirst par savām intresēm,” politologs uzsver.

Diskusijā iesaistās arī ekonomists un uzņēmējs Jānis Ošlejs, uzdodot jautājumu – kāpēc Eiropa ir izrāvusies priekšā Ķīnai?

“Daudzi saka – tādēļ, ka Eiropa ir daudzas mazas valstis, kas savā starpā konkurēja, (..) tāpēc es esmu par Baltijas vienotību un sadarbību noteikti, bet veselīgas konkurences ietvaros – tā, lai mēs uzvaram,” viņš komentē.

Arī Einars Repše, Latvijas Ministru prezidents (2002-2004), Latvijas Bankas prezidents (1991-2001), piekrīt, ka mēs nevaram aizmirst par savām interesēm, bet, veselīgi konkurējot, jādraudzējas un jāsadarbojas visur, kur varam.

“Galvenais tiešām noņemt varbūt tos sprunguļus, jo mums ir talantīgi cilvēki, inženieri un speciālisti, viņi varētu, bet kaut kas acīmredzot ir tāds, kas vienkārši traucē un kas varbūt Igaunijā ir pārvarēts šajos gados labāk, un kur mēs varam tiešām mācīties no tām valstīm, kas ir ļoti sekmīgi attīstījušās,” viņš piebilst.

SAISTĪTIE RAKSTI