Aptauja: Kā pašvaldības palīdz vakcinācijas procesa organizēšanā? 0
Andris Grīnbergs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”
Dagnis Straubergs, Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs: “Visai sabiedrībai tik grūtajā Covid-19 slimības izplatīšanās laikā pašvaldības nevar stāvēt malā.
Mēs savā novadā esam nodrošinājuši telpas, kur var nodot testus, ģimenes ārstiem esam piešķīruši finansiālu atbalstu, potēšanās laikā esam gatavi sadarbībai, ieskaitot transporta pakalpojumu, cik tas mums iespējams.
Tiesa, kā to uzsvērusi arī Pašvaldību savienība, nav vajadzīgās sadarbības pieredzes, mums visiem ir jāmācās un jācenšas. Mēs gan esam “drošo novadu” sarakstā, un mūsu mazāko klašu bērniem atļautas klātienes mācības, bet nezinām, uz cik ilgu laiku.”
Raimonds Čudars, Salaspils novada domes priekšsēdētājs: “Mūsu pašvaldība, lai visu procesu turētu vienās rokās, nolēma vadošo lomu uzticēt Salaspils veselības centram. Kad vakcīnas būs pietiekamā daudzumā, trešdaļa modernā sporta kompleksa telpu būs vakcinācijas rīcībā, varēsim nodrošināt trīs vakcinācijas līnijas.
Cilvēku plūsma nesatiksies – ir atsevišķa ieeja un atsevišķa izeja. Visiem zināms, ka cilvēki ne tikai vēlas pieteikties un saņemt poti, bet arī parunāties, saņemt atbildes uz neskaidriem jautājumiem.
Tiklīdz vakcīnu būs vairāk, būs ļoti svarīgi nodrošināt operatīvu cilvēku apziņošanu, pašvaldības darbinieki ir gatavi iesaistīties. Tagad modē ir kritizēšanas vilnis, domāju, ka nevajag tik daudz vainot citam citu, bet gan vairāk domāt, lai sakārtotu procesu.”
Andris Ozoliņš, Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs: “Sekojam procesam, darām, ko varam. Galvenais ir normāli strādāt, nevis taisīt epidemioloģisko psihozi. Mūsu darbinieku vidū slimo nav, visi strādā. Svarīgi, lai valsts un pašvaldības savstarpēji saprastos, tad vīrusu ierobežosim daudz ātrāk.”