APTAUJA. Vai, jūsuprāt, vēl kādām iedzīvotāju grupām būtu jāpiešķir vienreizēji pabalsti? 25
Andris Grīnbergs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”
Astrīda Siliņa Pļaviņās: “Pēc 500 eiro pabalsta, ko rosināja Nacionālā apvienība, izcīnīšanas ģimenēm ar bērniem jau varēja gaidīt, ka tūliņ arī citi politiskie spēki gribēs kaut ko izdarīt iedzīvotāju labā.
Laiks patiešām ir grūts, daudziem vajadzētu palīdzēt, vispirms jau gados veciem cilvēkiem. Protams, esmu par 200 eiro vienreizēja pabalsta izmaksu pensionāriem, personām ar invaliditāti un tiem cilvēkiem, kuriem jādzīvo no sociālā nodrošinājuma pabalsta.
Tajā pašā laikā esmu satraukta, jo pabalstu piešķiršana ar devīgu roku noteikti atstās ietekmi uz nākotni, uz valsts budžetu. Tautas valodā runājot – jārēķinās ar naudiņām, cik nu tās ir.”
Laura Zaļkalne Jēkabpilī: “Palīdzēt grūtībās nonākušiem cilvēkiem – tas ir ļoti cilvēciski un to noteikti vajag darīt. Taču baidos, ka tagad politiskās partijas sāk nodarboties ar vairāksolīšanu.
Labklājības ministre Ramona Petraviča no “KPV LV”, kas tagad saucoties “Par cilvēcīgu Latviju”, sākumā runā par 200 eiro pabalstu senioriem, tagad jau skaidro, ka visdrīzāk tos 200 eiro rosinās piešķirt, nosakot konkrētu pensijas slieksni.
Jaunā konservatīvā partija grib pārtrumpot un rosina to pabalstu palielināt līdz 250 eiro. Nebūtu brīnums, ka vēl kāda partija nosauktu vēl lielāku summu – 300 eiro. Domāju, ka nevajag strīdēties par pabalsta lielumu un nodarboties ar populismu, bet iespēju robežās palīdzēt visiem tiem, kuriem patiešām palīdzība vajadzīga.”
Valija Ozoliņa Kūku pagastā: “Pabalstus vajag un pabalstus sola, jautājums tikai, vai partijas ar lielo ēstgribu – ar to es domāju sava politiskā kapitāla palielināšanu – to lietu nesabojā tiktāl, ka beigu beigās pabalstu neiedos nevienai iedzīvotāju grupai. Bet lielai daļai pensionāru un invaliditātes pensiju saņēmēju šajā pandēmijas laikā pabalsts ir ļoti, ļoti vajadzīgs.”