Jautājam novados: Vai Baltā galdauta svētki kļuvuši par tradīciju? 1
Gerda Zeberiņa, Sabiles kultūras nama vadītāja: “Šī tradīcija kļūst arvien skaistāka. Pērn, kad svinējām valsts simtgadi, sarīkojām arī akciju – galdam, kas klāts ar balto galdautu, sanesām simts baltus traukus. Ar katru gadu Baltā galdauta svētki kļūst populārāki, nāk klāt kāda jauna nianse. Pirms gada pie mums piestāja cilvēki, kuri bija ceļā no Rīgas uz Kuldīgu. Katru gadu svētkus rīkojam citā vietā; pirmajā reizē tie notika Sabiles pilskalnā, pērn – kultūras nama pagalmā, šogad sanāksim kopā pašā pilsētas centrā. Koncertu sniegs Sabiles kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis, deju kolektīvi “Sidrabi” un “Rits”.”
Lidija Ozoliņa, Neretas novada biedrības “Upmales mantinieki” vadītāja: “Mums 4. maijā – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā – par lielisku tradīciju kļuvusi vēsturiskā Gricgales kroga – savdabīga kultūrvēstures centra – modināšanas talkas rīkošana un baltā galdauta klāšana verandā dažus metrus no ēkā saglabātā melnā manteļskursteņa, kas glabā gadsimtu sodrējus. Uz vecās ēkas un tās apkārtnes sakopšanu sabrauc ne vien novada ļaudis, bet arī cilvēki no Rīgas un vairākām citām pilsētām, arī no citiem novadiem. Tiek cirsts, zāģēts, krāsots, spodrināts, ierīkotas puķu dobes, darbi mijas ar sarunām pie mielasta galda, kur godā ceļam kulināro mantojumu un dokumentējam paveikto. Baltos galdautus klās arī Pilskalnes centrā pie bijušās skolas ēkas un Zalves pagasta Sproģu bibliotēkā.”
Viktorija Kozlovska, Ilūkstes novada Kultūras un tūrisma aģentūras direktore: “Šoreiz Baltā galdauta svētkus svinēsim pie Ilūkstes kultūras nama, kur uzstāsies pūtēju orķestris, koris, vokālie ansambļi. Kā vienmēr – svētku norise tiks arī iemūžināta.”