APTAUJA. Kāpēc tieši sociālās aprūpes namos notikusi strauja koronavīrusa izplatība? 9
Andris Grīnbergs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”
Solvita Geduša, Krustpils novada pansionāta “Jaunāmuiža” direktore: “Problēmas ir tajos pansionātos, kur vienuviet koncentrēts liels skaits klientu un darbinieku. Kad skar Covid-19 uzliesmojums, tik lielā un specifiskā kolektīvā ļoti grūti ar visu tikt galā, īpaši, ja slimo arī darbinieki un trūkst apkalpojošā personāla, arī medicīnas darbinieku, īpaši māsu.
Lielai daļai sasirgušo nav izteiktu simptomu, un, lai arī ēkas stāvi ir nošķirti, tik un tā vīrusu grūti apslāpēt. No 116 darbiniekiem, no kuriem daļa dzīvo pilsētā, daudzu nebija ierindā, mums, palikušajiem, nācās strādāt ar pārslodzi, arī sestdienās un svētdienās. Tagad izslimojošie jau atgriežas darbā, jācer uz labu.”
Kārlis Pabērzs, Krustpils novada domes priekšsēdētājs: “Šobrīd mūsu novadā, protams, valda liela saspringtība un nervozitāte, slimo ne tikai mūsu pašvaldības aģentūrā “Jaunāmuiža”, bet arī citās novada vietās, katru dienu nāk klāt jauni saslimušie, Krustpils novada vārds katru dienu parādās Latvijas ziņās.
Pie plašās infekcijas visvieglāk vainot vadītājus, bet pašvaldība uzskata, ka tagad nav īstais brīdis meklēt vainīgos, tagad ir smagi jāstrādā visiem un jādara viss iespējamais, lai infekciju apturētu.
Pansionāta darbinieki dzīvo dažādās vietās, arī Jēkabpils pilsētā, kur slimība tāpat satraucoši izplatās, tas viss stāvokli ļoti sarežģī, mums, pašvaldības darbiniekiem, arī liels saspringums.
Protams, pansionāta darbiniekiem, kas uz saviem pleciem iznesuši neparasto darba smagumu, pašvaldība piešķirs papildu atalgojumu, jo ar lielu paldies vien šādā reizē nepietiek.”
Olga Jalovčuka, Valsts sociālās aprūpes centra “Latgale” filiāles “Mēmele” vadītāja: “Mūsu Neretas novadā arī ir liels inficēto skaits, teikšu ļoti īsi – strādājam, darām to, kas jādara.”