Aptauja: Vai Covid-19 laikā vajag spriest par pāreju uz zaļāku dzīvesveidu? 0
Andris Grīnbergs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”
Vai Covid-19 laikā vajag spriest par ekonomikas pārorientēšanu uz videi draudzīgāku ražošanu un mājsaimniecības – uz zaļāku dzīvesveidu?
Andris Vaivods, Līvānu novada domes priekšsēdētājs: “Lai arī šis laiks, kad slimības izplatības dēļ pašvaldībai bieži vien jāveic dubultdarbs, nav īstais brīdis garai spriešanai, tik un tā nedrīkst atlikt malā un gaidīt piemērotākas dienas.
Mūsu pašvaldībā visi projekti ir virzīti uz to, lai būtu gan videi draudzīgāka ražošana, gan mājsaimniecībām zaļāks dzīvesveids. Plānotāji strādā, visi strādā, jo mēs saprotam, ka ir lietas, ko vienkārši nedrīkst nosviest malā.
Cita lieta, ka visiem tik grūtajos mēnešos ministriju ierēdņi kaudzēm vien sūta mums dažādas vēstules. Būtu taču jāsaprot, kāds ir šis laiks.”
Arnis Putniņš, Jēkabpils PMK valdes loceklis: “Lai kā mēs katrs šodien skatāmies uz Covid-19 apzīmogoto dzīvi, jāpatur prātā, ka ir procesi, kurus nedrīkst pilnībā apturēt. Un ekonomikas pārorientēšana uz videi draudzīgāku ražošanu ir viens no šiem procesiem. Jo ātrāk to sapratīsim, jo labāk būs visiem.
Mums jāiet uz izmešu samazinājumu, mums jābūvē tādas ēkas, kas mazāk tērē enerģijas resursus un kas ir videi draudzīgākas. Mūsu uzņēmums jau tagad celtniecībā izmanto hibrīdmateriālus – kokmateriālus kopā ar betonu un metālu.
Daba ir ļoti nogurusi no neracionālām būvēm, mums jārunā par to, kā pārņemt Somijas, Holandes un citu valstu pieredzi, kur māju būvē koks kā celtniecības materiāls tiek izmantots pat 70 procentu apmērā. Nākotnes formula: māja kalpo cilvēkam, nevis otrādi.”
Jānis Raščevskis, mājīpašnieks Saukas pagastā: “Pēdējie gadi, patiesībā arī šī pandēmija, mūs piespiež domāt un dzīvot zaļāk. Esmu gandarīts, ka manai mājai ir koka veranda, pirtī esmu izmantojis apsi un melnalksni, šīfera segumu nomainīju pret mūsdienīgu segumu.”