“LA” aptauja: Vai ierobežojumi sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem nav par lieliem? 0
Andris Grīnbergs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”
Dita Katina, Kūku pagasta zemnieku saimniecības “Avotiņi” īpašniece: “Ierobežojumi ir ierobežojumi, taču mēs neraudam, ievērojam noteikumus un darbojamies. Mums ir trīs kafejnīcas: “Lauku šiks”, “Murdiņš” un “Ūsiņš”, arī viesu māja.
Nu jau var teikt – esam atgriezušies ierastajā ritmā, piemēram, vakar apmeklētāju skaits bija gandrīz tāds pats kā agrāk.
Līdz šim banketus rīkojām līdz 25 cilvēkiem, tagad, kad ārkārtas situācija atcelta, varēsim līdz 100. Ilgāku laiku mums bija saīsināts darba laiks, tagad to pagarinājām, lai apmeklētājiem izdevīgāk.”
Inga Zunda, Viļānu kafejnīcas “Pie Kaupra” vadītāja: “Kādu laiku bijām slēgti, kad iekštelpās atļāva pulcēties līdz 25 cilvēkiem, darbību atjaunojām. Mums ir viena liela banketu zāle, tagad, kad iekštelpās drīkst uzņemt līdz 100 cilvēkiem, mēs droši spējam sniegt pakalpojumus vismaz 50.
Arī kafejnīcā galdiņi izvietoti tā, lai katram apmeklētājam iznāktu noteiktie četri kvadrātmetri.
Visur labi redzami ir brīdinājumi, norobežojošās lentes. Protams, spēkā paliek arī roku dezinfekcija. Smiltenes ceļu būvnieki Viļānos remontē tiltu pār Maltas upi, mēs ar viņiem noslēdzām līgumu par ēdināšanu.
Var maltīti ieturēt kafejnīcā, izmanto arī mūsu piedāvāto iespēju pusdienas aizvest uz celtniecības vietu. Vietējie iedzīvotāji iecienījuši mūsu ūdens baseinu un ūdens aerobiku. Necerēju, ka būs tāda piekrišana viesnīcai un peldbaseinam. Viss atkal notiek, tikai, protams, ievērojot noteikumus.”
Elza Ģirģena, Jēkabpils kafejnīcas “Ceļavējš” valdes locekle: “Mani klienti noteikumus ievēro, tie divi metri un četri kvadrātmetri – nu, vai tad grūti? Pašu labā taču.
Trīsdesmit gadu laikā esam pārdzīvojuši dažādas krīzes, pārdzīvosim arī šo.
Es kā vadītāja nekautrējos darīt arī apkopējas, ja vajag, pat elektriķa darbu. Nodokļi jāmaksā, rēķini jākārto, viss notiek.”