Aptauja: Vai vecākiem jāpērk datori bērnu mācībām skolā? 2
Laima Grebska, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas direktore: “Tas šobrīd ir aktuāls jautājums, jo Izglītības ministrija gatavo izmaiņas Izglītības likumā, paredzot, ka ierīces ar interneta pieslēgumu ir viens no individuālajiem mācību piederumiem, ko skolēnam nodrošina ģimene.
Ministre Ilga Šuplinska gan norādījusi, ka par šo priekšlikumu diskusijas ir tikai sākušās un tas nav ne pieņemts, ne apstiprināts. Domāju, ka valstij jārīkojas izlēmīgi, jo sociāli ekonomiskais stāvoklis reiz nu ir tāds, ka lielai daļai ģimeņu jau tā ir grūti savilkt galus kopā, īpaši laukos, kur daudziem vecākiem ir divi trīs bērni.
Bet Neretas novadā – un citās pašvaldībās arī! – ir ģimenes pat ar četriem bērniem. Tiesa, dzirdamas runas, ka visām ģimenēm varbūt nevajadzētu valsts atbalstu, bet kurš nu būs tas tiesnesis, kas lems – šai ģimenei atbalsts vajadzīgs, bet tai – ne. Pēc kādiem kritērijiem vadīties? Paredzēts taču, ka attālināta mācīšanās ar viedierīču palīdzību turpmāk būtu viena no mācību formām.”
Solvita Bukša, divu bērnu mamma Neretā: “Viens mācās trešajā klasē, otrs – piektajā. Divu bērnu ģimenes laikam tās izplatītākās. Uz visu ģimeni mums ir viens dators, turklāt nav jau tās jaunākās programmas.
Tomēr kaut kā iztiekam, vienkārši sadalām datora lietošanas laiku – viens mācās rīta pusē, otrs – dienas vidū. Bet ko lai dara tās ģimenes, kurās ir trīs un četri bērni? Ar vienu datoru taču nekādi nevar iztikt. Bet kur lai ņem naudu? Ceru, ka valsts šo problēmu atrisinās, lai gan īstas ticības nav.”
Andris Baldunčiks, Viesītes vidusskolas direktors: “Saprotam, ka daudziem vecākiem tā būtu liela problēma, tāpēc atradām pagaidu risinājumu – nospriedām, ka lietotā tehnika šajā situācijā var palīdzēt. Daži vecāki sapirka paši, bet pārējiem sagādāja skola. Arī planšetniekus un mobilos telefonus ar interneta pieslēgumu.”