Vai jums ir svarīgi zināt datus par savā novadā dzīvojošajiem Covid-19 pacientiem? 15
Arturs Dukulis, Alūksnes novada domes priekšsēdētājs: “Mēs laukos nekā nevaram saprast, kāpēc ierēdņi tā slēpj informāciju par cilvēkiem, kuri inficējušies ar koronavīrusu. Rīgā cilvēks nezina, kas dzīvo viņam aiz dzīvokļa sienas, bet novados cilvēki pazīst cits citu, tāpat uzzina, ja kāds noķer to bīstamo slimību.
Oficiāli man neviens neko nav teicis, taču neoficiāli ir zināms, kur un kas novadā notiek. Ja man, pašvaldības vadītājam, neuzticas pandēmijas laikā, kas tad notiktu X stundā? Būtu jāgaida, kad Rīga iedotu vadošos norādījumus? Rīga izplata runas, ka informāciju par to, kuras personas ir inficētas, nedrīkst sniegt, jo, lūk, sākšoties raganu medības.
Kāpēc sacelta tāda viltus trauksme? Lūdzu, vai varat nosaukt kaut dažus, kas dodas raganu medībās? Man dzīvē nācies sastapties ar visu ko, varu droši sacīt – slepenība nekad neko labu nedod, drīzāk otrādi. Mēs tagad strādājam attālināti, ja būtu oficiāla informācija, labāk varētu darīt to, kas jādara. Protams, arī pašreiz katrs dienests, katra iestāde veic to, kas jāveic, taču, ja nebūtu tāda slepenība, varētu visu labāk.”
Vents Armands Krauklis, Valkas novada domes priekšsēdētājs: “Tieši pretēji – tas, ka mēs nezinām, kurš vai kuri ir saslimuši un kur viņi atrodas, veicina pašdarbību un var izraisīt arī raganu medības. Daudz labāk būtu, ja mums būtu konkrēta informācija.
Un ne tikai par tiem, kuriem veiktās analīzes ir pozitīvas, bet arī tiem, kas nodevuši analīzes un gaida rezultātu. Arī šādiem cilvēkiem nevajadzētu ar citiem kontaktēties. Kamēr nav skaidrības, cilvēkam būtu jādzīvo pašizolācijā.”
Leons Līdums, Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs: “Slepenība tikai traucē! Mums ir jākoordinē sociālā dienesta palīdzība, bet mums neuzticas. Es vadu piecu novadu apvienoto civilās aizsardzības komisiju, bet pat man izrāda neuzticību. Absurds! Tad jau atbildību arī nevar uzticēt!”