“LA” aptauja: Kāda ir jūsu pieredze ar e-veselības sistēmu? 1
Māra Ose, ģimenes ārste Saukas pagasta Lonē: “Pieredze bēdīga, kā jau visiem ģimenes ārstiem. Nupat divas dienas bija ļoti smagas, jo e-veselības sistēma streikoja. Bet tā jau notiek ik pa laikam. Labi, ka nav atcelts papīra formāts, zāļu receptes var izrakstīt. Nākas izgrozīties gan šā, gan tā. Piemēram, ja pacientu pieņemšanas laikā sistēma atsaka, kādu stundu palieku pēc darba – cerībā, ka sāks atkal darboties, lai varētu visu padarīt līdz galam. Cilvēkus taču nedrīkst atstāt bez zālēm un darba nespējas lapām. Sistēma kā tāda nav slikta, galvenais, lai padarītu to pilnīgi drošu.”
Skaidrīte Jurēvica, ģimenes ārste Kandavā: “Pagājušajā nedēļā pusotru dienu e-veselība nestrādāja. Ārsts tiek nerrots un pacienti arī, nevar saprast, kad ies, kad neies. Īpaši tas notiek pirmdienās un piektdienās. Es izrakstu e-recepti, bet nezinu, kas būs, kad cilvēks aizies uz aptieku, – varēs zāles dabūt vai ne. Jaunā sistēma jau vairs nav nekāda jaunā, tik daudzi miljoni eiro jau ieguldīti, vai tiešām nevar visu sakārtot tā, lai nebūtu nekādu aizķeršanos? Plānoja ieguldīt vēl piecus miljonus, lai ieviestu vēl kādus jaunus pakalpojumus. Kur prāts – vispirms taču jāsakārto jau esošie e-veselības pakalpojumi, tikai tad var runāt par nākamiem soļiem. Mana nostāja stingra – kamēr šī sistēma nestrādā kā nākas, neko jaunu nedrīkst sākt. Labi, ka valdība beidzot attapās un no tiem pieciem miljoniem e-veselībā atteicās. Jau tā nezinām, kas notiks aprīlī, kad vajadzēs izrakstīt lētākās zāles.”
Baiba Pudule, ģimenes ārste Jēkabpilī: “Šis laiks jau tā ir nervozs, nu jau ilgu laiku tracina arī nesakārtotā e-veselības sistēma. Pagājušajā nedēļā neviena diena nebija normāla, cik tad ilgi tā var? Latvijā esot spēcīgi programmētāji, jautājums: kas traucē nodrošināt sistēmas pilnvērtīgu darbību?”