APTAUJA. Vai gaidāt, kad sāks pārdot Dziesmu svētku biļetes? 16
Andris Grīnbergs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”
Jānis Bite Sēlpils pagastā: “Daudzi sēlpilieši gaida, jo mums lielie Dziesmu svētki vispirms saistās ar Pētera Barisona kordziesmu “Dziesmai šodien liela diena”, kas ar Arvīda Skalbes vārdiem un pacilājošo skanējumu ir tāda kā svētku himna. Gan šī dziesma, gan Barisona priede un piemiņas akmens mūsu pagasta ceļa malā ir spilgts atgādinājums par Barisona nezūdošo vietu latviešu kordziesmu vēsturē un tautas atmiņā. Dziesmu svētki ir visas tautas svētki. Un tieši tāpēc man nav saprotamas tās fantastiskās biļešu cenas – līdz pat 100 eiro! –, par kurām izskanējis publiskajā telpā. Cenām jābūt samērīgākām! Ja tautas svētki, tad lai visai tautai tie svētki būtu pieejami!”
Vaira Lejniece Jaunjelgavā: “Ļoti gaidu! Paldies Ukrainai, ka Latvijas kori var dziedāt un deju kolektīvi piedāvāt deju prieku zem mierīgām debesīm. Par tām biļešu cenām teikšu tā – nevajag pārspīlēt! Varētu maksāt 25 eiro, to vēl varētu saprast. Bet, ja prasa 100 eiro, tad, atvainojiet, to naudu labāk ziedoju Ukrainai. Ja lauku ģimene ar diviem bērniem vēlas aizbraukt – ārprāts, kāda nauda! Vai tad svētki domāti tikai izredzētajiem?
Es darbojos Jaunjelgavas Kultūras veicināšanas biedrībā, mēs pētām sēļu kultūru un ceram svētku laikā Rīgā priecēt visus ar savām neparastajām gleznām, kurās ir ne tikai Augšzemes ainavas, bet arī kaut kas no Sēlijas brunču rakstiem. Braukājam pa vairākiem pagastiem – Neretas, Jaunjelgavas, Bebrenes. Mums ir arī laba sadarbība ar Jaunsudrabiņa muzeju “Riekstiņi” un tā vadītāju Ilzi Līdumu. Katrā ziņā vēlamies, lai Dziesmu svētku dienas būtu gan skanošas, gan vizuāli uzrunājošas. Ja varam dot savu artavu, tas taču ir brīnišķīgi. Lai izdodas!”
Guntis Grosbergs Cēsīs: “Par biļetēm pagaidām vēl neesmu domājis, sākšot tirgot aprīlī, vēl jau ir laiks. Jā, jā, zināms, kā mums Latvijā ir ar tām svētku biļetēm. Traki ir! Vai vienreiz nevarētu izdarīt tā, lai būtu normāli? Tautas svētkiem nevajadzētu piedāvāt biļetes par kosmiskām cenām. Zinot, kāda šobrīd Latvijā dzīves dārdzība, kāda nauda aiziet par apkuri vien, būtu pieļaujams, ja dārgākās biļetes maksātu 40–50 eiro.”