APTAUJA. Vai atbalstāt priekšlikumu atņemt tiesības, ja braucējs pārsniedz atļauto ātrumu vairāk nekā par 30 km/h? 150
Andris Grīnbergs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”
Vai atbalstāt priekšlikumu atņemt autovadītāja tiesības, ja braucējs pārsniedz atļauto ātrumu vairāk nekā par 30 km/h?
Zigurds Kalmanis Talsos: “Zinot reālo situāciju uz ceļiem, kur tie joņotāji nezin ko grib saķert, domāju, ka ātruma pārkāpums par vairāk nekā 30 km/h ir pietiekams iemesls, lai atņemtu tiesības. Cik ilgi var runāt, cik ilgi var auklēties, skaidri redzams, ka citu valodu nesaprot. Vienreiz kārtībai uz ceļiem jābūt. Tik daudz cilvēku iet bojā vai tiek sakropļoti, mašīnas tiek sadauzītas, cik tad var?”
Aivars Krastiņš Krustpils pagastā: “Īsti pareizi nebūs. Jāskatās, vai ātrumu pārkāpj regulāri, tad nav ko žēlot, bet gadās, vai nu pie apdzīšanas, vai citā situācijā, kad kāds ar atļauto ātrumu 90 km/h brauc ar 80 vai 85, nu jātiek garām! Īpaši, ja ir kādas steidzamas darba lietas vai kas cits. Iekrist var arī gluži normāls braucējs. Daudz kas atkarīgs no policijas godaprāta.”
Rita Mikitova Jēkabpilī: “Es sliecos domāt, ka vilciens ir jau aizgājis, jo gados vecākie braucēji neko neņem galvā, arī bez tiesībām var braukt. Uz katra ceļa policiju nenoliksi. Pirms to darīt, stipri jāpadomā, vai tas ko mainīs. Cietīs taču ģimenes, mazbērni. Cita lieta, ka par braukšanu dzērumā vismaz 1,5 promiļu reibumā draud kriminālatbildība un tiek atņemta mašīna. Sen jau vajadzēja. Dzeršana autovadītāju vidū ir izplatīta, tas ir drausmīgs posts visiem. Arī ātruma pārsniegšana rada lielu postu, kaut kas taču jādara, katru dienu jāklausās par avārijām. Bet varbūt uzreiz nevajag tik bargi sodīt.”
Dace Rudusa Madonā: “Drusku par traku. Ja ir jaunas mašīnas, jaudīgas, ātrumu nejūt. Varbūt vajadzētu tā – pirmo un otro reizi tiesības nost neņemt, tikai ar trešo reizi. Tas, ka daudzi brauc nenormāli, ir fakts. Cilvēki jāaudzina tā, lai katrs pats sevī saprastu, ko var un ko nedrīkst. Visatļautība uz ceļa taču ir īpaši bīstama.”
Andris Kazinovskis Susāju pagastā: “Valsts iziet uz sodīšanu, tas nav pareizi. Nesen bija Somijā, tur ceļa zīmes saliktas vairāk, katram ir godaprāts ievērot un nepārkāpt. Baidos, ka jauno regulējumu pie mums var sanākt tā, ka kādi cilvēki paaugstināto vēlmi tikt pie tiesībām pārvērtīs par biznesu.”