“LA” aptauja: “Vai atbalstāt mediķu iespējamās protesta akcijas? 3
Valdis Piekuss Saukā: “Ja Veselības ministrija nevar ieviest kārtību, mediķiem par savām tiesībām ir jācīnās. Vajag paskatīties kaut vai tikai divas lietas. Vispirms – kā birokrātija noēd valsts budžetu.
Otrs – cik procentu no iekšzemes kopprodukta veselības aprūpei atvēl Igaunijā, Lietuvā un vidēji Eiropas Savienībā. Kāpēc mēs šai ziņā tik stipri atpaliekam? Ierēdniecības milzīgā apetīte un mazais procents no IKP veselībai, lūk, kas mani uztrauc visvairāk. Un kur tad vēl tas, ka cilvēki netiek un netiek vaļā no sajūtas par veselības aprūpei iedalītās naudas izšķērdēšanu!”
Judīte Sproģe Ugālē: “Visu cieņu mediķiem, kuri cīnās par savām tiesībām. Bet man nešķiet normāli, kādā veidā tas viss paredzēts. Ko īsti nozīmē – mediķi tiek aicināti vienu dienu paņemt bezalgas atvaļinājumu un piedalīties protesta akcijā? Labi, saprotu, ka izņēmums ir neatliekamās palīdzības mediķi, kuriem arī protesta dienā jābūt gataviem doties uz izsaukumiem.
Bet ko dos viņu gatavība ātri nogādāt pacientus slimnīcās, ja tur varbūt nebūs ārstu? Izmeklējumi un nekavējoša ārstēšana – tu tū? Rīgas un reģionu lielākās slimnīcas taču paudušas atbalstu protestiem. Smagi slimam cilvēkam jāmirst nost? Pie veselības ēkām pusmastā nolaidīs Valsts karogus un iedegs sveces, tā saka protestu mudinātāji. Ka tikai sveces nav jāiededz tāpēc, ka kādam var būt liktenīga atstāšana bez pienācīgas aprūpes?”
Marģers Jaudzems Jēkabpilī: “Gan jau prasības ir pamatotas. Es tikai iedomājos, kas notiktu, ja visu profesiju pārstāvji, kam prasības ir pamatotas, paņemtu vienu dienu bezalgas atvaļinājumu… Saprotu, ka tagad Latvijā daudzi ņem paraugu no pasaules, kur notiek visādi trakumi. Es domāju, ka premjers Kariņš tomēr to lietu noregulēs saprātīgi. Protestu dēļ nedrīkst ciest slimi cilvēki!”