Piemineklis “Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no nacistiskajiem iebrucējiem” Uzvaras parkā.
Piemineklis “Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no nacistiskajiem iebrucējiem” Uzvaras parkā.
Foto: Īriss Sviklis/LETA

APTAUJA. Ko darīt ar pieminekli Pārdaugavā Rīgā? 0

Andris Grīnbergs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Lasīt citas ziņas

Oļģerts Stalidzāns Atašienes pagastā: “Ko darīt? Jaukt nost! Līdz 24. februārim vēl varēja visādi domāt, bet tagad ir tikai viens variants – tas piemineklis jāaizvāc. Esmu Gundara pozīcijās, nav jāsauc uzvārds, nav jāpaskaidro, kas viņš ir un kādas ir viņa pozīcijas, Latvijā visi zina.

Kad būvēja to Pārdaugavas pieminekli, teica – tas būs simbols uzvarai pār fašismu, diemžēl nu izgaismojies visā pilnībā, ka tas kļuvis par jauna fašisma simbolu. Un tad vairs šaubu nav. Reiz viens darīja briesmu lietas, tagad otrs dara to pašu. Daudz vārdu nevajag, katrs sapratīs.”

CITI ŠOBRĪD LASA

LA.LV Aptauja

Ko darīt ar pieminekli Pārdaugavā Rīgā?

  • Nojaukt!
  • Mainīt tā nozīmi, ka piemineklis, kas simbolizē visas uzvaras karos
  • Neļaut svinēt tur 9.maiju, bet atstāt
  • Novietot skaidrojošu informāciju
  • Neko nedarīt

Valdis Piekuss Viesītes novadā: “Varētu atbalstīt bijušā prezidenta Raimonda Vējoņa priekšlikumu Pārdaugavas pieminekli pārveidot par pieminekli karos kritušajiem un nekādā gadījumā to neizmanot 9. maija manifestācijai.

Domāju, ka tas varētu būt piemineklis arī tagad kritušajiem ukraiņiem, kas atdevuši dzīvību par savu valsti. Paskaidrojošo informāciju, protams, vajadzētu daudzās valodās – latviešu, igauņu, vācu, ukraiņu, angļu… Tas pieliktu punktu gadiem ilgi pieļautajai tradīcijai Pārdaugavā svinēt 9. maiju.”

Gunta Ozoliņa Mežāres pagastā:  “Es domāju, jaukt nost. Par to jau runā iedzīvotāji, bet arī politiķi, pat Eiropā atskan stingras balsis, jo Ukrainā notiekošais daudz ko ir mainījis. Man tā vieta Pārdaugavā nekad nav patikusi – savā laikā uztaisīja svētu vietu, kur pulcēties un svinēt 9. maiju.

Nu jau gadu desmitus dzīvojam savā neatkarīgajā valstī, kāpēc paciest Latvijai nelojālu cilvēku izdarības. Tie pieminekļa zaldāti ar ieročiem, pacelti augstu gaisā, – jā, ko viņi simbolizē visus šos garos gadus un ko viņi simbolizē tagad, kad līst ukraiņu asinis? Otrajā pasaules karā kritušos pasaule taču piemin 8. maijā, kāpēc pieļaut atsevišķu izņēmumu?”

Edgars Kramfts Bērzaunes pagastā: “Tagad gaisā virmo viena atbilde. Vieglāks darbs būtu novietot skaidrojošu informāciju. Kur tas laiks, kad par to sāka runāt, bet vēl arvien tas nav izdarīts.

Reklāma
Reklāma

Ko darīt ar pieminekli Pārdaugavā Rīgā?Nojaukšana prasa laiku, tas ir sarežģīti, tam vajadzīga arī liela nauda. Jau daudz agrāk vajadzēja aktualizēt mūžseno tradīciju – kā mainās varas, tā aizvāc iepriekšējos politiskos pieminekļus.”

SAISTĪTIE RAKSTI